فیلترتلگرام شایعه است!

0
۳۶۲ بازدید

پاسخ قاطع واعظی به فیلترینگ یک نرم‌افزار موبایلی:

وزیر ارتباطات با قاطعیت از عدم فیلترینگ تلگرام خبر داد.

گروه امورزیربنایی

Infrastructures@jahaneghtesad.com

طی روزهای گذشته در فضای مجازی بحث‌های مختلفی درباره فیلتر‌شدن شبکه اجتماعی تلگرام در آینده نزدیک مطرح و از سوی کاربران مطالب متعددی منتشر شد به گونه ای که حتی وزیر ارتباطات نیز نسبت به این موضوع واکنش نشان داده و در صفحه خود در شبکه‌های اجتماعی به ارائه‌ی توضیحاتی در این باره پرداخت.

در مطلبی که بر روی شبکه اجتماعی کلوب به نقل از وزیر ارتباطات آمده می‌خوانیم:« متاسفانه در شبکه های اجتماعی شایعاتی درباره محدودیت یا فیلتر شدن شبکه اجتماعی تلگرام توسط وزارت ارتباطات منعکس شده است.

این مطالب صرفا شایعه بوده و به هیچ وجه واقعیت ندارد. بنده و همکارانم در وزارت ارتباطات هیچ برنامه ای برای محدودسازی شبکه‌های اجتماعی نداریم و به کاربرد این شبکه ها در زندگی روزمره واقفیم و در طی این مدت همواره پیگیر تداوم فعالیت شبکه های اجتماعی نیز بوده ایم. در ضمن از کاربران عزیز تقاضا دارم تا حصول اطمینان نسبت به یک خبر، از انتشار و ارسال آن در شبکه های اجتماعی و ارتباطی خودداری کنند تا اینگونه شایعات کمتر فضای نشر در جامعه داشته باشند

قطعا وزیر ارتباطات همچون گذشته بر فعالیتهای مفید این شبکه‌ها تاکید دارد چرا که وی پیش از این زمانی که بحث برخی استیکرهای غیراخلاقی تلگرام مطرح شده بود در این باره به ایسنا گفته بود: برای شبکه‌هایی که از محتوا یا استیکرهایی در قالب توهین به مقامات کشور استفاده کرده یا نسبت به ترویج مسائل غیراخلاقی مبادرت می‌کنند بر اساس قانون محدودیت اعمال می‌کنیم.

مدیران تلگرام وارد گود شدند

از سوی دیگر نیز به‌دنبال درخواست از مدیریت تلگرام مبنی بر پاسخ به دلایل کند شدن این شبکه اجتماعی در ایران، آنها قول دادند تا موضوع را رسیدگی کنند.

خبرآنلاین با اعلام این خبر نوشت: مسئولان این شبکه اجتماعی – با بیش از ۶۰ میلیون کاربر – نوشتند:

«اپراتورهای محلی ایران دچار محدودیت در ترافیک تلگرام شده‌اند. ما تلاش می‌کنیم تا دلایل آن را پیدا کنیم

با این توضیح می‌توان فهمید مدیران تلگرام (به‌دنبال پیگیری مداوم خبرآنلاین و ارسال درخواست برای مدیریت شبکه) متوجه مشکل کاربران ایرانی شده‌اند و با پاسخی غیرمستقیم توپ را به زمین ایران انداخته‌اند؛ چراکه وزارت ارتباطات صریحاً اعلام کرده که قصد فیلتر کردن تلگرام را ندارد و از سوی دیگر پیام‌های رد و بدل شده میان کاربران نشان از کند شدن شدید این شبکه اجتماعی دارد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13780