فلز زرد ۰.۰۶ درصد تقویت شد

0
۱۶۱ بازدید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد افزایش به ۱۷۷۲ دلار و ۴۹ سنت رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، در حالی که ترمیم نسبی سوددهی اوراق قرضه دولت آمریکا بخشی از تاثیر مثبت ناشی از تضعیف دلار را خنثی کرده است، قیمت طلاروز سه شنبه شاهد رشد اندکی بود. این در حالی است که قیمت فلز زرد در جلسه قبل به بالاترین رقم ۷ هفته گذشته رسیده بود.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۰۶ درصد افزایش به ۱۷۷۲ دلار و ۴۹ سنت رسید. دیروز قیمت طلابه بالاترین رقم از ۲۵ فوریه یعنی ۱۷۸۹ دلار و ۷۷ سنت رسیده بود. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن هم با ۰.۱۶ درصد رشد به ۱۷۷۳ دلار و ۴۰ سنت رسید.

ایلیا اسپیواک تحلیلگر موسسه دیلی اف ایکس گفت: «با توجه به تقویت نسبی سوددهی اوراق قرضه، قیمت طلا نسبت به رقم های بالایی که دیروز تجربه شد شاهد افت بوده است. اما افزایش سوددهی اوراق قرضه تاثیری بر روند کاهشی ارزش دلار نداشت و همین موجب شد تا قیمت طلا اندکی رشد کند.»

سوددهی اوراق قرضه ده ساله خزانه داری آمریکا که در هفته گذشته به پایین ترین رقم ۵ هفته گذشته رسیده بود، امروز به بالای ۱.۶ درصد رسید. اما در عین حال شاخص ارزش دلار در برابر ارزهای رقیب امروز به پایین ترین رقم بیش از ۶ هفته گذشته رسید.

جو بایدن رئیس جمهوری آمریکا دیروز با گروهی از قانون گذاران هر دو حزب دموکرات و جمهوری خواه که قبلا به عنوان فرماندار یا شهردار خدمت کرده اند دیدار کرد. کاخ سفید به دنبال توافق با قانون گذاران بر سر بسته بیش از ۲ تریلیون دلاری اشتغال و زیرساخت هاست.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=138502

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here