جمعه 04 فروردین، 1402

کدخبر: 14489 14:38:30 1394-05-09
فقط واردات این چهار قلم میوه آزاد است

فقط واردات این چهار قلم میوه آزاد است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
فقط واردات این چهار قلم میوه آزاد است

فقط واردات این چهار قلم میوه آزاد است

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

بازار میوه و تره‌بار

با وجود ممنوعیت واردات، مملو از میوه‌های متنوع خارجی است که معاون وزیر جهاد کشاورزی در این باره اعلام کرد: به غیر از چهار میوه‌ گرمسیری موز، آناناس، نارگیل و انبه، واردات همه میوه‌ها به کشور ممنوع است.

به گزارش خبرنگار ایسنا، به بازار میوه و تره‌بار در میادین مختلف شهر که سر بزنیم آنچه در میان خیل انبوه میوه‌های تولید داخل به چشم می‌خورد، میوه‌های خارجی است که گاه شاید نامی از آنها نشنیده باشیم و این سوال در ذهن ایجاد می‌شود که با وجود این همه میوه‌های تولید داخل، واردات چرا؟!

البته به گفته محمدعلی طهماسبی، معاون وزیر جهاد کشاورزی در امور باغبانی واردات همه میوه‌های خارجی به غیر از چهار قلم میوه گرمسیری موز، آناناس، نارگیل و انبه ممنوع است و البته واردات میوه‌های مجاز هم با رعایت همه اصول و ضوابط بهداشتی و قرنطینه‌ای صورت می‌گیرد.

وی به ایسنا گفت: با توجه به اینکه تولید چندانی از این چهار قلم میوه در کشور وجود ندارد و مردم به مصرف آن تمایل دارند، نمی‌توان واردات آن‌ها را ممنوع کرد.

طهماسبی تصریح کرد: به غیر از این چهار قلم میوه گرمسیری، واردات بقیه میوه‌ها به کشور از جمله سیب فرانسه، گلابی، آوکادو و دیگر میوه‌هایی که در بازار میوه و تره‌بار مشاهده می‌شود، ممنوع است و قاچاق محسوب می‌شود.

به گفته طهماسبی به منظور جلوگیری از هر گونه انحصار و رقابتی کردن امر واردات این چهار نوع میوه با رعایت اصول قرنطینه‌ای، نیاز به هیچ‌گونه مجوز و مراجعه‌ای به وزارت جهاد کشاورزی ندارد و تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی متقاضی واردات که دارای صلاحیت‌های لازم هستند، می‌توانند در چارچوب ضوابط و مقررات به واردات آن ها اقدام کنند.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |