فشار وزیرصنعت برای آوردن سرخابی ها به جاده مخصوص

0
۲۸۳ بازدید

با ادعای سخنگوی کمیسیون صنایع مزایده استقلال و پرسپولیس وارد فاز جدیدی شد

مهدی زاهدی

m.zahedi25@yahoo.com

درحالی که تا ساعاتی پیش از بازگشایی پاکات مزایده واگذاری باشگاههای استقلال و پرسپولیس حضور خودروسازان در این مزایده تکذیب می شد روز سه شنبه و پس از پایان مراسم رسمی، مشخص شد دو خریدار اصلی از ۴ خریدار موجود از شرکتهای زیرمجموعه خودروسازان هستند.

به گزارش جهان اقتصاد، موضوع ورود خودروسازان به مزایده سرخابی ها پس از ناکامی مزایده سوم بر سر زبان ها افتاد اما از یک سو مسوولان خودروسازی کشور تا روز برگزاری چهارمین جلسه، اظهارنظر روشنی درباره ورودشان به این موضوع نکردند و در مواردی محدود تنها خروجی که از اظهارات آنها به دست آمد: “تکذیب می شود” بود؛ از سوی دیگر هم بسیاری از کارشناسان نظر مساعدی درباره ورود خودروسازان به این مزایده نداشته و اظهار می کردند که با وجود بدهی های کلان خودروسازان به طور کلی این اقدام پسندیده نیست.

با این حال و پس از افشای حضور دو خودوروساز اصلی کشور دراین مزایده، روزچهارشنبه و با اظهار نظر سخنگوی کمیسیون صنایع مجلس موضوع فروش سرخآبی ها وارد فاز جدیدی شد.

روح‌الله عباسپور درحاشیه جلسه علنی صبح روزچهارشنبه مجلس در جمع خبرنکاران حاضر و مدعی شد: ورود خودروسازان به مزایده باشگاه پرسپولیس و استقلال برگرفته از فشار دولت به خصوص وزیر صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان داخلی است.

البته سخنگوی کمیسیون صنایع به فشارهای سیاسی گذشته بر خودروسازان برای ایجاد سایتهای تولید در کشورهای دیگر اشاره و از همین موضوع به ماجرای فشار نعمت زاده در جهت خرید باشگاه های استقلال و پرسپولیس نقب زد!

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس با اشاره به حضور وزیر صنعت و معدن، اظهار داشت: به وزیر صنعت گفته‌ایم که برای خودروسازان بزرگ تعیین تکلیف نکنید و نخواهید که این خودروسازان در مزایده تیم‌های پرسپولیس و استقلال شرکت کنند.

به وزیر گفتیم که وقتی به دنبال خرید تیم‌های پرطرفدار استقلال و پرسپولیس برمی‌آیید، توجه کنید که این تیم‌ها هزینه‌بر هستند؛ شمایی که زیان انباشته دارید و نمی‌توانید بدهی خود را به قطعه‌سازان ارائه دهید، چگونه می‌خواهید به بحث خرید تیم‌های بزرگی همچون استقلال و پرسپولیس وارد شوید، لذا خودروسازی کشور نباید قربانی مسائل فرهنگی و ورزشی شود.”

عباسپور ورود خودروسازان به مزایده باشگاه پرسپولیس و استقلال را بر گرفته از فشار دولت به خصوص وزیر صنعت، معدن و تجارت به خودروسازان داخلی برشمرد و تصریح کرد: وزیر صنعت به خودروسازان گفته که به خرید باشگاه‌های استقلال و پرسپولیس مبادرت کنید، اما باید متذکر شویم که این یک بنگاه اقتصادی است.

عباسپور گفت: خودروسازان باید صرفاً در حوزه خوروسازی فعالیت کرده تا بتوانند کیفیت کار خود را بالاتر برده و محصول داخلی را با قیمت مناسب‌تری ارائه دهند. لذا خودروساز صرفاً باید به دنبال خودروسازی باشد و نباید در جهت تقویت دیپلماسی کشور حرکت کند.

وی با بیان اینکه خودروسازان نباید در اثر فشار عناصر سیاسی داخلی، سایت‌هایی را در این استان یا آن استان ایجاد کنند، تصریح کرد: چنین رویه‌ای حتماً ضربه‌ای اقتصادی به صنعت خودروی داخلی وارد می‌کند و در واقع بسیاری از سایت‌های ایجاد شده خودروسازی در کشور توجیه اقتصادی ندارند.

وی در پایان گفت: وزیر صنعت توضیح دهد که کدام یک از تیم‌هایی همچون سایپا و پیکان مشکل خودروسازان را حل کرده که الآن تیم‌های بزرگ استقلال و پرسپولیس چنین کنند، لذا طبق اصل ۴۴ باید تیم‌های مورد اشاره در مزایده به بخش خصوصی واگذار شوند.

 
 
 
(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12767