فستیوال آلیس مونرو متحول می‌شود

0
۴۶۳ بازدید

جشنواره‌ای که هر سال با نام آلیس مونرو و برای تجلیل از موفق‌ترین شهروندان هوران کانتی کانادا برگزار می‌شد، سال آینده شاهد تغییرات بزرگی خواهد بود.

به گزارش مهر، فستیوال آلیس مونرو در سال ۲۰۰۳از سوی جامعه تاریخی وینگهام و اِریا به وجود آمد تا بتواند از مجموعه آثاری که توسط این نویسنده برنده جایزه نوبل خلق شده‌اند تجلیل کند. این فستیوال در سال ۲۰۰۹وارد وقفه‌ای شد که به مدت سه سال به طول انجامید، اما بار دیگر در سال ۲۰۱۲به‌عنوان فستیوال نویسندگان و خوانندگان آلیس مونرو راه‌اندازی شد.
به گفته سازمان‌دهندگان و برگزارکنندگان، این فستیوال طی سه سال گذشته موفق به خلق برنامه‌های ویژه ادبی، جذب بازدیدکنندگان بین‌المللی و همچنین رشد شرکت در مسابقه داستان کوتاه سالانه به میزان ۵۰۰درصد شده است. خود آلیس مونرو در پاییز سال ۲۰۱۳موفق به دریافت جایزه نوبل ادبیات شد و بعد از آن سهام‌داران این فستیوال گرد هم آمدند تا بتوانند از فرصت به وجود آمده با شهرت بین‌المللی در حال افزایش خانم مونرو برای پیش‌برد و توسعه اقتصادی فستیوال استفاده کنند. این فستیوال بار دیگر برای مراسم سال ۲۰۱۵خود یک تاریخ برگزاری و نامی جدید انتخاب خواهد کرد.
فستیوال داستان کوتاه آلیس مونرو مراسمی سه روزه است که مختص حمایت از نویسندگان در حال رشد است تا بتوانند در همان قالب ادبی که جایزه نوبل ادبیات را برای مونرو به ارمغان آورد یعنی داستان کوتاه موفق شوند و مخاطبان بیشتر کسب کنند. این فستیوال تحت مدیریت مری وولف و مری براون در اولین آخر هفته ماه ژوئن سال ۲۰۱۵بین روزهای پنجم تا هفتم برگزار می‌شود.
کارن استوارت که در حال حاضر مسئولیت مدیریت این فستیوال را بر عهده دارد و به زودی آن را ارایه خواهد کرد گفت: فستیوال به خاطر سرمایه‌گذاری وزارت آموزش، دانشگاه‌ها و کالج‌ها در سال ۲۰۱۵فرصت خواهد داشت تا نویسنده‌های مشهور داستان کوتاه را به خود جذب کند. مدیران این وزارت به طور افتخاری مسئولیت رهبری فستیوال را بر عهده خواهند داشت. این تغییر ساختاری باعث رشد فستیوال به روش‌های جدید و مختلف می‌شود. مری براون و مری وولف که در دوران هدایت کتاب‌فروشی ویلج در بی‌فیلد فستیوال محبوب نویسندگان بی‌فیلد را نیز به راه انداخته بودند می‌توانند مدیران فوق‌العاده‌ای باشند. روابط آن‌ها در زمینه نشر کتاب می‌تواند به نقش‌های جدیدشان بسیار کمک کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=8254