فروش روزانه ۱.۲میلیون بشکه در بودجه ۱۴۰۰ پیش بینی شده است

0
۱۰۰ بازدید

با توجه به نرخ محاسباتی که از سوی دولت در روزهای گذشته اعلام شد برآوره ها حاکی ازآن است که در سال آتی با احتساب نفت ۴۰ دلاری و نرخ تسعیر ۱۱۵۰۰ تومانی، روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز به فروش برسد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، بر اساس لایحه بودجه دولت، برای سال آینده حدود ۲۰۰ هزار میلیارد تومان درامد از محل صادرات نفت و فرآورده ها لحاظ شده است. با توجه به نرخ محاسباتی که از سوی دولت در روزهای گذشته اعلام شد برآوره ها حاکی ازآن است که در سال آتی با احتساب نفت ۴۰ دلاری و نرخ تسعیر ۱۱۵۰۰ تومانی، روزانه یک میلیون و ۲۰۰ هزار بشکه در روز به فروش برسد.

این درحالی است که هنوز چشم انداز روشی از رفع تحریمهای نفتی و… ترسیم نشده است.

نکته جالب توجه اینکه در ردیف ۳۱۰۱۱۲ حدود ۷۰ هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفتی پیش بینی شده است. اگر مجلس با این عدد موافقت کند براورد می شود طبق پیش بینی دولت در بودجه، فروش یک میلیون و ۶۰۰ هزار بشکه فروش نفت در روز صورت گیرد.

اما اگر این اتفاق رخ ندهد و مجلس با فروش ۷۰ هزار میلیارد تومان اوراق نفتی موافقت نکند، همان عدد ۱.۲ میلیون بشکه در روز را باید مبنا قرار داد. گفتنی است، پیش از این گمانه زنیهای غلط در برخی رسانه ها و … از لحاظ ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اوراق سلف نفتی خبر داده بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=122688