فروش خودروهای رنو به ۱۹ درصد رسید

0
۱۸۰ بازدید

شرکت رنو از افزایش ۱۸.۷ درصدی فروش خودروهای خود در نیمه اول سال جاری میلادی خبر داد اگرچه هنوز با سطح فروش قبل از بحران کرونا فاصله زیادی دارد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، شرکت فرانسوی رنو روز جمعه از افزایش ۱۸.۷ درصدی فروش خودروهای خود در نیمه اول سال جاری میلادی خبر داد اگرچه هنوز با سطح فروش قبل از بحران کرونا فاصله زیادی دارد.

این گروه خودروسازی مانند همتایان جهانی خود به سمت تولید وسایل نقلیه الکتریکی تحت ریاست لوکا دو میو، مدیرعامل جدید این شرکت، حرکت می کند و این در حالی است که هزینه ها را با اقدامات مختلفی از جمله با تمرکز بر برد حرکتی کمتر اما سودآور این خودروها کاهش می دهد.

 به گفته رنو، این استراتژی با بهبود تقاضا در حال به ثمر نشستن است ، اگرچه آخرین ارقام این شرکت فقط فروش را از نظر حجم نشان می دهد.

این گروه در بیانیه ای اعلام کرد: در جوی که هنوز به دلیل همه گیری بیماری کووید_۱۹ متشنج است، گروه رنو در نیمه اول سال ۲۰۲۱، بیش از یک میلیون و ۴۲۲ هزار دستگاه خودرو فروخت که نسبت به سال ۲۰۲۰، ۱۸.۷ درصد افزایش نشان می دهد اما نسبت به نیمه اول سال ۲۰۱۹، ۲۴.۲ درصد کاهش یافته است.

بیشتر بخوانید

بر اساس این گزارش، فروش خودرو در تمام برندهای این شرکت در سال ۲۰۲۰، ۲۱.۳ درصد کاهش یافت.

فابریس کومبولیو، رئیس بخش فروش برند رنو اعلام کرد که مدل هایی مانند نسخه های هیبریدی “کلیو” فروش خوبی دارند و به این گروه اجازه می دهد تا از نظر قیمت صعودی حرکت کند.

فروش برند رنو در ۶ ماهه نخست سال جاری میلادی ۱۸.۵ درصد افزایش داشت و به ۹۰۱ هزار و ۵۰۰ دستگاه رسید.

کومبولیو همچنین تأکید کرد که تاکنون ارزیابی میزان تأثیر کمبود جهانی ریزتراشه بر فروش خودرو در سال جاری دشوار بوده است.

رنو قرار است گزارش درآمد خود در نیمه اول سال ۲۰۲۱ را در تاریخ ۳۰ ژوئیه منتشر کند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=148579

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here