فروش خودروهای برقی در چین افزایشی شد

0
۱۰۷ بازدید

افزایش فروش در ماه جولای به دنبال افزایش ظرفیت تولید خودروهای برقی در چین به خاطر سیاست این کشور در ارتقاء خودروهای پاک تر، اتفاق افتاده است.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، فروش خودروهای برقی در شرکت‌های ‏لی اوتو و ایکس پنگ چین نسبت به سال گذشته سه برابر و فروش شرکت نیو دو برابر شده است. افزایش تقاضا برای خودروهایی که از انرژی های جدید استفاده می‌کنند، آن هم در بزرگترین بازار خودرو در جهان، عامل این رونق بوده است.

افزایش فروش در ماه جولای به دنبال افزایش ظرفیت تولید خودروهای برقی در چین به خاطر سیاست این کشور در ارتقاء خودروهای پاک تر، اتفاق افتاده است.

سهام شرکت ایکس پنگ ۸.۹ درصد افزایش یافته و به ۴۴.۱۲ دلار رسیده که بالاترین رقم طی دو هفته گذشته است. سهام شرکت لی اوتو هم با یک افزایش ۶.۱ درصدی به بالاترین رقم طی یک ماه گذشته یعنی ۴۴.۱۲ دلار رسیده است. سهام شرکت نیو ۴.۷ درصد بالا رفته و ۴۶.۷۸ دلار ثبت شده است.

بیشتر بخوانید

این سه شرکت چینی با شرکت تسلا که بازار خودروهای برقی را در چین در اختیار دارد رقابت می کنند.

شرکت نیو که تولیدکننده خودروهای ES8 و ES6 است، اعلام کرد در کل، ۷۹۳۱ خودرو در جولای فروخته که ۱۲۴.۵ درصد نسبت به سال قبل افزایش داشته است. فروش این شرکت نسبت به ۲۰۲۰ بیش از ۴ برابر شده است.

شرکت ایکس پنگ، سازنده خودروهای سدان P7 و G3،  یک افزایش ۲۲۸ درصدی را تا ۸۰۴۰ خودرو گزارش داده است.

شرکت لی اوتو که تولید کننده خودروهای شاسی بلند لی وان است، ۸۵۸۹ خودرو در ماه گذشته تولید کرده که ۲۵۱ درصد افزایش را نشان می دهد.

این افزایش فروش در شرایطی صورت گرفته که فروش جهانی خودرو به خاطر کمبود ریز تراشه ها در خطر قرار دارد و خودروسازان مجبور شده‌اند تولید خود را پایین آورده و کارخانه‌ها را تعطیل کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=149666