فرصت ۶ ماهه به مشترکین پرمصرف برق

0
۳۳۷ بازدید

فرصت ۶ ماهه ای را به مشترکین پرمصرف داده ایم تا با مدیریت مصرف خود در الگوی استاندارد مصرف قرار بگیرند

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، همایون حائری، معاون وزیر نیرو در امور برق درباره محل تامین هزینه های طرح برق امید، گفت: حدود ۸ میلیون مشترکی که شامل این طرح می شوند کم مصرف هستند و مصرف چندانی ندارند.

طبق بررسی های انجام شده قصد داریم هزینه های صفر کردن این قبوض مشترکین را از محل کاهش هزینه های غیرضروری سرمایه گذاری برای افزایش تولید برق، تامین کنیم.

وی ادامه داد: اگر سرمایه گذاری غیرضروری برای افزایش تولید برق به منظور پوشش افزایش مصرف غیرضروری نداشته باشیم، می توانیم هزینه های این طرح را تامین کنیم.

این مقام مسوول ادامه داد: فرصت ۶ ماهه ای را به مشترکین پرمصرف داده ایم تا با مدیریت مصرف خود در الگوی استاندارد مصرف قرار بگیرند و در غیر این صورت تعرفه قبض پرمصرف ها ۱۰ درصد افزایش می یابد. البته تمرکز ما بر کاهش هزینه سرمایه گذاری های غیرضروری است.

طرح برق امید با هدف تشویق مشترکین به مدیریت مصرف برق خود و قرار گرفتن در دامنه مصرف استاندارد که منجر به صفر شدن قبض برق حدود ۸ میلیون مشترک در کشور می شود، از ابتدای آبان ماه سال جاری کلید می خورد. البته به گفته وزیر نیرو اثرات این طرح با گذر زمان بیشتر مشخص می شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=115660