فرصت رئیس‌جمهور منتخب برای حمایت از تولید ملی و تحقق اقتصاد مقاومتی

0
۱,۱۹۳ بازدید

#رئیس_جمهور #اقتصاد_مقاومتی

خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) نوشت: هادی غنیمی‌فرد رئیس اتحادیه سراسری تعاونی‌های تولیدی، درباره لوازم تحقق شعار «اقتصاد مقاومتی: تولید- اشتغال» در سال جاری اظهار کرد: رئیس‌جمهور منتخب بایستی از اراده ملی که از گذر انتخابات ایجاد شده است، با قاچاق کالا و واردات بی‌رویه کالاهای غیر ضروری به صورت جدی مبارزه کند و این موضوع را برای همه ایرانیان روش کنیم که استفاده از کالای ایرانی چه مزایایی برای خانواده آنها در پی دارد.
وی ادامه داد: دومین اقدام این است که باید بانک‌ها را از سیستم کنونی که باعث ایجاد دردسرهای فراوانی برای اقتصاد کشور شده است رها کنیم. باید به بانک‌ها اعلام کنیم که یا سپرده مردم را جذب نکنید و یا باید با بهره پائین در اختیار تولیدکننده قرار گیرد.
غنیمی‌فر افزود: همچنین لازم است به پس‌اندازکنندگان بیش از ۳ یا ۴ درصد سود پرداخت نکنیم تا این سرمایه‌ها در زمینه تولید استفاده شده و شاهد تحقق اقتصاد مقاومتی باشیم. وقتی بانک، دست به نقد ایستاده است و اعلام می‌کند که هم از شما مالیاتی دریافت نکرده و هم سود ثابتی را به شما پرداخت خواهیم کرد، بنابراین مردم هم انگیزه‌ای برای حمایت از تولید ندارند.
رئیس اتحادیه سراسری تعاونی‌های تولیدی اظهار کرد: باید بهره بانکی به پائین‌ترین حد خود برسد و مسائل اداری حمایت از تولید نیز مرتفع شود تا بتوانیم مشکلات اقتصادی را برطرف کنیم. هرکس اعلام کند چنین اقداماتی امکان‌پذیر نیست، ضد تولید ملی عمل کرده است.
وی افزود: حمایت از تولید و اشتغال باید از مهم‌ترین مسائل مورد توجه در عرصه اقتصادی کشور باشد؛ چراکه با رفع مشکلات موجود در این زمینه، وضعیت اقتصادی مردم بهبود پیدا خواهد کرد و مردم توان خرید و حمایت از تولید و استخدام کارگر را دارند و در این صورت رونق اقتصادی هم ایجاد خواهد شد. همچنین لازم است که بانک‌ها را از دریافت و حبس پول مردم منع کرد.
غنیمی‌فر با انتقاد از بی‌توجهی به اصلاح نظام بانکی در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی اظهار کرد: باید برای اصلاح نظام بانکی کسانی را دعوت کرد که در این زمینه دارای تجربه هستند اما اکنون مسیر دشواری در زمینه اصلاح نظام بانکی وجود دارد و البته دولت هم باید طمع خود را کم کند تا مردم هم در راستای حمایت از تولید و اشتغال گام بردارند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=60657