فدراسیون برای حفظ کی‌روش مشکل مالی ندارد

0
۳,۰۸۳ بازدید

گروه ورزش:در حالی که امیر رضا خادم معاون پارلمانی وزارت ورزش و جوانان چند روز قبل در سخنانی گفته بود که مبلغ پیشنهادی کی روش برای ماندن در تیم ملی برای وزارت ورزش و جوانان زیاد است و از پرداخت آن ناتوان هستیم

معاون منابع مالی و پشتیبانی وزارت ورزش گفت که این وزارت برای نگه داشتن کی روش مشکل مالی ندارد،?این تناقض گویی در وزارت نشان از تمایل نداشتن عده ای خاص برای نگه داشتن کی روش است که البته دلیل این امر معلوم نیست. توانایی های کی روش برای هیچ کس در جهان پوشیده نیست و اکثر کارشناسان داخلی و خارجی اعتقاد دارند که او تیم ملی ایران را زیرو رو کرده است. حال اگر کسی در وزارت ورزش و جوانان مایل به ادامه همکاری با کی روش نباشد دلیل آن مسائل فنی نیست بلکه باز هم همان مسائل پشت پرده که همیشه در فوتبال ایران وجود دارد مطرح است.
معاون منابع مالی و پشتیبانی وزارت ورزش در خصوص شرایط ادامه همکاری فوتبال ایران با کی‌روش تصریح کرد: وزارت ورزش مشکل مالی ندارد. اما تصمیم‌گیری درباره همکاری یا قطع همکاری با کی‌روش بر عهده فدراسیون و مشاوران فنی آن است. هر تصمیمی آنها بگیرند ما هم حمایت می‌کنیم. وی در خصوص اینکه گفته می‌شود مبلغ پیشنهادی کی‌روش بسیار بالاست، گفت: بعید می‌دانم فدراسیون فوتبال برای جذب کی‌روش مشکل مالی داشته باشد بعد از جام جهانی جزئیات بیشتری را بیان می‌کنم. به هر حال معتقدم برای جذب سرمربی مشکل مالی وجود ندارد اما صلاحیت تصمیم‌گیری بر عهده ما نیست.
هاشمی با اشاره به اعتبارات وزارت ورزش گفت: ۹۵ درصد از اعتبارات ۴ ماه اول را گرفتیم که ۱۱.۵ میلیارد تومان را برای حمایت از تیم ملی در جام جهانی به فدراسیون فوتبال دادیم. ۲۵-۲۶ میلیارد تومان هم در اختیار فدراسیون‌هایی قرار دادیم که باید خود را برای حضور در بازی‌های آسیایی آماده کنند. در حال حاضر هم حدود ۲۵ اردو در داخل و خارج کشور در حال برگزاری است.
وی افزود: مرحله اول اعتبارات فدراسیون‌ها را یک ماه پیش به آنها داده‌ایم. روز گذشته هم ۱۲ میلیارد گرفتیم که طی امروز و فردا در اختیار فدراسیون‌ها قرار خواهیم داد.