کد خبر: 2744
تاریخ انتشار: ۰۳ تیر ۱۳۹۳
گروه : جامعه

فدراسیون برای حفظ کی‌روش مشکل مالی ندارد

فدراسیون برای حفظ کی‌روش مشکل مالی ندارد

گروه ورزش:در حالي که امير رضا خادم معاون پارلماني وزارت ورزش و جوانان چند روز قبل در سخناني گفته بود که مبلغ پيشنهادي کي روش براي ماندن در تيم ملي براي وزارت ورزش و جوانان زياد است و از پرداخت آن ناتوان هستيم

معاون منابع مالي و پشتيباني وزارت ورزش گفت که اين وزارت براي نگه داشتن کي روش مشکل مالي ندارد،?اين تناقض گويي در وزارت نشان از تمايل نداشتن عده اي خاص براي نگه داشتن کي روش است که البته دليل اين امر معلوم نيست. توانايي هاي کي روش براي هيچ کس در جهان پوشيده نيست و اکثر کارشناسان داخلي و خارجي اعتقاد دارند که او تيم ملي ايران را زيرو رو کرده است. حال اگر کسي در وزارت ورزش و جوانان مايل به ادامه همکاري با کي روش نباشد دليل آن مسائل فني نيست بلکه باز هم همان مسائل پشت پرده که هميشه در فوتبال ايران وجود دارد مطرح است.
معاون منابع مالي و پشتيباني وزارت ورزش در خصوص شرايط ادامه همکاري فوتبال ايران با کي‌روش تصريح کرد: وزارت ورزش مشکل مالي ندارد. اما تصميم‌گيري درباره همکاري يا قطع همکاري با کي‌روش بر عهده فدراسيون و مشاوران فني آن است. هر تصميمي آنها بگيرند ما هم حمايت مي‌کنيم. وي در خصوص اينکه گفته مي‌شود مبلغ پيشنهادي کي‌روش بسيار بالاست، گفت: بعيد مي‌دانم فدراسيون فوتبال براي جذب کي‌روش مشکل مالي داشته باشد بعد از جام جهاني جزئيات بيشتري را بيان مي‌کنم. به هر حال معتقدم براي جذب سرمربي مشکل مالي وجود ندارد اما صلاحيت تصميم‌گيري بر عهده ما نيست.
هاشمي با اشاره به اعتبارات وزارت ورزش گفت: 95 درصد از اعتبارات 4 ماه اول را گرفتيم که 11.5 ميليارد تومان را براي حمايت از تيم ملي در جام جهاني به فدراسيون فوتبال داديم. 25-26 ميليارد تومان هم در اختيار فدراسيون‌هايي قرار داديم که بايد خود را براي حضور در بازي‌هاي آسيايي آماده کنند. در حال حاضر هم حدود 25 اردو در داخل و خارج کشور در حال برگزاري است.
وي افزود: مرحله اول اعتبارات فدراسيون‌ها را يک ماه پيش به آنها داده‌ايم. روز گذشته هم 12 ميليارد گرفتيم که طي امروز و فردا در اختيار فدراسيون‌ها قرار خواهيم داد.