فاصله ۳ برابری تولید کشاورزان پیشرو و معمولی

0
۳۳۴ بازدید

معاون وزیر کشاورزی عنوان کرد

گروه تولید

produces@jahaneghtesad.com

معاون وزیر جهاد کشاورزی گفت: فاصله تولید کشاورزان پیشرو و معمولی بسیار زیاد است؛ به گونه‌ای که در شرایط مشابه، کشاورزان پیشرو ۹ تا ۱۰ تن گندم در هکتار تولید می کنند این در حالی است که این رقم در کشاورزان معمولی دو تا سه تن است.

اسکندر زند درمراسم اختتامیه هشتمین جشنواره ملی دو سالانه رسانه های ترویجی کشاورزی، کشاورزی را محور و ستون اصلی امنیت غذایی برشمرد و با تاکید بر اهمیت برخورداری از امنیت غذایی اظهار کرد: دستیابی به امنیت غذایی در گروی نوع نگاه به کشاورزی است.

وی با تاکید بر اینکه وضعیت کشاورزی در شرایط کنونی به گونه ای است که سرمایه‌گذاری در آن کمتر از حد انتظار است، گفت: بخش کشاورزی از رونق مورد نیاز برای تامین امنیت غذایی برخوردار نیست و برای رونق گرفتن علاوه بر سرمایه‌گذاری و توجه، به عزم ملی نیاز دارد.

وی با تاکید بر اینکه کشاورزان نمونه در بخش زراعت سه برابر متوسط تولید و در بخش باغات هفت برابر دیگر کشاورزان تولید دارند، بر لزوم برنامه ریزی برای افزایش بهره وری بخش کشاورزی تاکید کرد و کم کردن فاصله بین کشاورزان پیشرو و معمولی را در گروی سرمایه گذاری و برنامه ریزی در راستای ارتقای سطح دانش کشاورزان دانست.

معاون وزیر جهاد کشاورزی مطالبه اصلی کشاورزان و جامعه کشاورزی از مسئولان کشور را حداقل داشتن یک شبکه مستقل تلوزیونی دانست.

زند از آغاز پیاده سازی طرح نظام ترویج در چهار استان کشور خبر داد و گفت: یکی از استان های محل اجرای این طرح به لحاظ پیگیری ها و اهمیت آن در بخش کشاورزی، استان کرمانشاه خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14592