فاز اول راه آهن بندر امام خمینی (ره)، شادگان و خرمشهر آغاز شد

0
۳۸۵ بازدید

این پروژه با طول ۳۰ کیلومتر و با برآورد اولیه ۳۶۰ میلیارد تومان اجرایی می‌شود.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، پیش از ظهر امروز یکشنبه آئین کلنگ زنی فاز اول راه آهن بندر امام خمینی (ره)، شادگان، خرمشهر با حضور سعید رسولی معاون وزیر راه و شهرسازی و مدیرعامل راه آهن کشور، غلامرضا شریعتی استاندار خوزستان و جمعی از مسئولان آغاز شد.

این پروژه با طول ۳۰ کیلومتر و با برآورد اولیه ۳۶۰ میلیارد تومان اجرایی می‌شود. در این پروژه سرعت طرح ۱۶۰ کیلومتر در ساعت مسافری و ۱۰۰ کیلومتر در ساعت باری خواهد بود. از دیگر مشخصات این پروژه مساحت پل‌های خاص در مقیاس ۳۰۰ مترمربع، تعداد ۲ ایستگاه، ۱۳۰ هزار مترمکعب عملیات خاکی، ۳۰ دستگاه تعداد سوزن، ۳۱۰۰ تن مقدار ریل، ۵۰ هزار قطعه تعداد تراورس و ۳۰ کیلومتر طول روسازی به شمار می‌رود.

از مزایای این طرح می‌توان به مواردی همچون اتصال بندر امام خمینی (ره) به شادگان، بندر خرمشهر- شلمچه و بصره، جذب حمل‌ونقل ریلی، صنعتی و غیر صنعتی منطقه و کاهش مصرف سوخت اشاره کرد. این پروژه در مجموع فازهای مختلف به طول ۱۱۰ کیلومتر با اعتبار اولیه ۱,۳۰۰ میلیارد تومان با ۷ هزار مترمربع مساحت پل‌های خاص، ۵ ایستگاه، ۴۷۰ هزار مترمکعب عملیات خاکی، ۵۰ دستگاه سوزن و ۱۱۰ کیلومتر طول روسازی اجرایی خواهد شد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=109615