کد خبر: 6172
تاریخ انتشار: ۰۳ آبان ۱۳۹۳
گروه : ایران

غرویان : بهترین گزینه برای ریاست مجلس خبرگان آیت الله هاشمی است

غرویان :  بهترین گزینه برای ریاست مجلس خبرگان آیت الله هاشمی است

   باید کسانی به ویژگی‌های شخصیت آیت‌الله مهدوی کنی که اهل اعتدل باشند محور روحانیون در صحنه‌انقلاب قرار گیرند/آیت الله مهدوی کنی در طول سالهای انقلاب اسلامی همواره در مسیر مطالبات اصلی مردم، حق و رای مردم حرکت کرد و در این مسیر به روحیه همگرایی معتقد بود.

عضو هیئت علمی جامعه‌المصطفی (ص) گفت: با توجه به شرایط امروز و دوستی پرسابقه آیت الله مهدوی کنی و آیت الله هاشمی رفسنجانی که چند سال قبل ریاست مجلس خبرگان را به ایشان واگذار کرد، بهترین گزینه جایگزینی ریاست مجلس خبرگان، آیت الله هاشمی رفسنجانی است.

حجت السلام و المسلمین محسن غرویان در گفت‌وگو با ایلنا، درباره شخصیت آیت الله مهدوی کنی گفت: ایشان شخصیتی با همه ابعاد گوناگون علمی، اخلاقی و سیاسی بود که می‌توان او را با علمای طول تاریخ ایران مانند آیت الله کاشانی، شیخ فضل الله نوری، آیت مدرس مقایسه کرد.

وی ادامه داد: ایشان از شخصیت‌هایی بود که در سرتاسر طول عمر سیاست و دیانت را با یکدیگرجمع کرده‌ بود و با این ویژگی همواره در مدار اعتدال قرار داشت و اهل افراط و تفریط نبود.

این استادحوزه و دانشگاه خاطرنشان کرد: آیت الله مهدوی کنی در طول انقلاب اسلامی همواره یار و یاور امام (ره) و در کنار مقام معظم رهبری بود و در مسئولیت‌های گوناگون به بهترین نحو انجام وظیفه کرده‌اند.

وی تصریح کرد: به هرحال باید کسانی به ویژگی‌های شخصیت آیت‌الله مهدوی کنی که اهل اعتدال باشند محور روحانیون در صحنه‌انقلاب قرار گیرند.

عضو هیئت علمی جامعه‌المصطفی (ص) درباره آینده جایگیزینی آیت الله مهدوی کنی گفت: من معتقدم کسی می‌تواند جایگیزین ایشان باشد که همه صفات او را داشته و به ویژه اهل اعتدال و اعتدال گرایی باشد که علاوه بر تجربه از کارآمدی بالا نیز برخودار باشد.

وی افزود: با توجه به شرایط امروز و دوستی پرسابقه آیت الله مهدوی کنی و آیت الله هاشمی رفسنجانی که چند سال قبل ریاست مجلس خبرگان را به ایشان واگذار کرد، بهترین گزینه جایگزینی ریاست مجلس خبرگان، آیت الله هاشمی رفسنجانی است.

غرویان درباره شخصیت آیت الله مهدوی کنی گفت: ایشان شخصیتی مقاوم، مخلص، صادق و بدون کینه بود که در سرتاسر زندگی خودشان در خدمت انقلاب اسلامی قرارداشت.

وی‌اضافه کرد: آیت الله مهدوی کنی در طول سالهای انقلاب اسلامی همواره در مسیر مطالبات اصلی مردم، حق و رای مردم حرکت کرد که در این مسیر به روحیه همگرایی معتقد بود.

وی در پایان گفت: آیت الله مهدوی کنی به قانون اساسی پایبند بود و هیچ‌گاه از استبداد رای برخوردار نبود واصل مشورت را در تمام مناصب فراموش نکرده و اعتدال ویژگی بارزشان بود.