کرونا در کیش

غربالگری بیش از ۳ هزار نفر در زمینه ابتلا به کرونا در کیش

0
۴۳۹ بازدید

سخنگوی شورای سلامت کیش از بیمار یابی بیش از ۳هزار نفر و بستری ۷ بیمار مبتلا به کرونا در دو هفته گذشته در بیمارستان کیش خبرداد.

به گزارش روزنامه جهان اقتصاد به نقل از روابط عمومی و امور بین الملل سازمان منطقه آزاد کیش، محمدرضا رضانیا رئیس مرکز توسعه سلامت و سخنگوی شورای سلامت کیش در سی و یکمین جلسه شورای سلامت که ۱۳ آذر در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش برگزار شد، با بیان این که از آغاز اپیدمی تا کنون ۹ هزار و ۹۷۸ نفر در جزیره کیش غربالگری شدند و از این تعداد با آمار ۶۸ صدم درصد متاسفانه ۲۱ نفر بر اثر مبتلا به این بیماری فوت کردند اظهار داشت: با نظارت های حداکثری بر اجرای پروتکل های بهداشتی و حفظ فاصله گذاری اجتماعی در دو هفته گذشته شاهد کاهش مبتلایان به بیماری کرونا و بستری در بیمارستان کیش هستیم.
رضانیا با تاکید بر این که با تلاش شورای سلامت کیش، دستگاه های اجرایی مستقر در این منطقه از جمله بخش خصوصی و صنوف مختلف در حوزه های ارائه خدمات عمومی و گردشگری نظارت بر اجرای ضوابط بهداشتی و کنترل بیماری کرونا توانستیم به وضعیت زرد برسیم افزود: با اعمال محدودیت های ناشی از موج سوم بیماری کرونا با هدف حفظ سلامت اقشار مختلف جامعه در سطح کشور و فرهنگ سازی می توانیم با موفقیت از موج سوم عبور کنیم.
وی در خصوص پیش بینی تمهیدات لازم برای موج بعدی بیماری در زمستان گفت: با ابلاغ طرحی با نام “شهید حاج قاسم سلیمانی” جهت کنترل بیماری در گام چهارم این طرح امروز به طور رسمی رونمایی خواهد شد.
رییس مرکز توسعه سلامت کیش با اشاره به لزوم اهمیت مدیریت هوشمند کنترل بیماری در سطح جزیره کیش تصریح کرد: به ازای هر صد هزار جمعیت با ده نفر بستری در روز وضعیت قرمز، با ۶ نفر بستری وضعیت نارنجی و با ۴ نفر بستری در روز وضعیت زرد ارزیابی می شود که بیمارستان کیش با سه نفر بستری در دو هفته گذشته در وضعیت زرد قرار گرفته است.
محمدرضا رضانیا خاطر نشان کرد: اگر بر اساس شمارساکنان و مسافران جمعیت جزیره کیش را ۵۰ هزار نفر در نظر بگیریم با ۵ نفربستری در روز وضعیت قرمز، سه نفر در روز نارنجی و در نهایت با دو نفر بستری در روز وضعیت زرد ارزیابی می شود.
رضانیا افزود: با توجه به آمار دو هفته گذشته که ازبستری شدن ۷ بیماردر بیمارستان تخصصی و فوق تخصصی کیش خبر می داد وضعیت این منطقه زرد است.
وی افزود: مرکز توسعه سلامت روند شیوع بیماری درکیش را روزانه رصد کرده و تحلیل و تجزیه آمار نیز ۱۲ هر شب انجام می شود و در صورت تغییر وضعیت، محدودیت ها مجدد اعمال خواهد شد.
گفتنی است سی و یکمین جلسه شورای سلامت در سالن رازی مرکز همایش های بین المللی کیش در حال برگزاری است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=123013

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید