کد خبر: 4668
تاریخ انتشار: ۲۷ مرداد ۱۳۹۳

عملکرد مناسب بانک های خصوصی در شرایط تحریم

عملکرد مناسب بانک های خصوصی در شرایط تحریم

گروه بازارپول : گردهمایی سراسری منطقه پنج سرپرستی استان‌های بانک اقتصادنوین با حضور اعضای هیات مدیره، مدیرعامل، معاونین، سرپرستان مناطق، مدیران عامل شرکت‌های وابسته و کارکنان این منطقه بانک اقتصادنوین در شهر شیراز برگزار شد

حسن معتمدی مدیرعامل این بانک در این مراسم با اشاره به نقش بانک‌ها در توسعه کشور گفت: طی سالیان گذشته اقدامات موثری در توسعه بازارهای مالی در کشور صورت گرفت تا از این طریق بتوان منابع مورد نیاز بخش‌های تولیدی و صنعتی کشور را فراهم کرد ولی به رغم این اقدامات اقتصاد کشور ما همچنان بانک محور می‌باشد.
وی افزود: در چنین ساختاری بانک‌ها می‌کوشند ضمن مقابله با انواع فشارهای بیرونی و درونی خدمات خود را با بهترین کیفیت به مشتریان ارایه کنند تا بیش از پیش شاهد رونق در عرصه‌های مختلف اقتصادی باشیم.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین با اشاره به جزییات این فشارها گفت: در طی سال‌های گذشته قدرت‌های بیگانه ارتباط تجاری ایران با سایر کشورها را قطع کردند که این موضوع دشواری‌هایی برای نظام بانکی به همراه داشت که انصافا عملکرد نظام بانکی مخصوصا بانک‌های خصوصی در این دوره خیره کننده بود.
معتمدی در خصوص فشارهای درونی نیز گفت: مهمترین فشاری که بانک‌ها را با مشکل مواجه کرده است انتظارات از نظام بانکی است، در استانداردهای بانکداری دنیا بانک‌های تجاری به صورت کوتاه‌مدت تامین مالی می‌کنند و تامین مالی بلندمدت جز وظایف بانک‌های تخصصی و بازار سرمایه است.
وی گفت: یکی از دلایل رشد معوقات بانکی حضور بانک‌ها در پروژه‌های بلندمدت است.
مدیرعامل بانک اقتصادنوین در ادامه گردهمایی سراسری کارکنان منطقه پنج استان‌های این بانک در شهر شیراز گفت: بانک اقتصادنوین نسبت به بازنگری استراتژی کسب سود خود اقدام کرده است و این بانک می‌کوشد از تمام ظرفیت‌ها در این بخش بهره ببرد.
وی گفت: در شرایط کنونی بانک اقتصادنوین بر مزیت‌های کیفی تکیه کرده است و بررسی‌ها نشان می‌دهد این بانک توانسته در این بخش موفق عمل کند.
وی گفت: خوشنامی، چابکی، و جلب اعتماد سه مزیت انحصاری بانک اقتصادنوین است که نقطه تمایز بانک اقتصادنوین به شمار می‌رود.
معتمدی همچنین به اهمیت برگزاری همایش منطقه‌ای اشاره کرد و گفت: سازمان‌های روزآمد به صورت مدام خود را ارزیابی می‌کنند و یکی از روش‌های ارزیابی سازمانی، برگزاری همایش‌های منطقه‌ای است.
در این مراسم محمد ابراهیم منصورخاکی عضو هیات مدیره و معاون وصول و حقوقی بانک اقتصادنوین در گزارشی آخرین وضعیت پرونده‌های حقوقی این بانک را تشریح کرد. وی گفت: با رهنمودهای مدیرعامل محترم بانک عزم راسخی برای تعیین تکلیف پرونده‌های حقوقی بانک شکل گرفته و به زودی خبرهای خوشی در این باره اعلام خواهد شد.
وی ضمن قدردانی از زحمات صورت گرفته در این بخش، گفت: مناطق دو و شش استان‌های بانک اقتصادنوین در این بخش اقدامات موثری داشته‌اند که تلاش خواهد شد این روند استمرار یابد.
در این گردهمایی سید بهاالدین طالب‌نیا سرپرست منطقه پنج استان‌های این بانک نیز در گزارش آخرین وضعیت بانک اقتصانوین را در این منطقه تشریح کرد. وی گفت: با اقدامات موثر بازاریابی همکاران در منطقه پنج استان‌ها منابع بانک تا ۱۷ مرداد ماه سال جاری بیش از ۱۲ درصد رشد داشته است که این میزان در مدت مشابه سال گذشته حدود ۱۰ درصد بود.
لازم به ذکر است شعب بانک اقتصادنوین در شهرهای شیراز، بوشهر، برازجان، گناوه، جهرم، عسلویه، لار، فسا، کازرون، گراش، لامرد، لارستان، مرودشت و یاسوج تحت پوشش سرپرستی منطقه پنج استان‌های این بانک قرار دارند.
در حاشیه سفر مدیرعامل و اعضای هیات مدیره بانک اقتصادنوین به شهر شیراز، حسن معتمدی مدیرعامل بانک اقتصادنوین به همراه بهرام فتحعلی رئیس هیات مدیره این بانک از شعب بلوار صنایع، معالی‌آباد، فرهنگ‌شهر، قدوسی غربی، پاسداران، امیرکبیر، عدالت، ستارخان، عفیف‌آباد، قصرالدشت، فلکه گاز، زند و بلوار مدرس این بانک در شهر شیراز بازدید و با همکاران این شعب به گفت‌وگو پرداخت.