علت باطل شدن “وبصادر” در معاملات دیروز چیست؟

0
۹۵ بازدید

مدیرعامل بورس تهران گفت: باطل شدن نماد معاملاتی “وبصادر” ناشی از قیمت‌های نامتعارف و مداخله بازارگردان و عدم طی روند طبیعی بود و اثر سنگینی بر روی سامانه معاملات می گذاشت.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، در جریان معاملات دیروز بازار سرمایه نماد معاملاتی بانک صادرات که از ۳۱ شهریور بسته بود بعد از اعلام اثر عرضه اولیه ۲۰ درصدی سرمایه گذاری گروه مالی سپهر صادرات،بدون محدودیت نوسان بازگشایی شد و بهای هر سهم “وبصادر” ابتدا با رشد ۱۵ درصدی و سپس ۹ و در نهایت با ۶.۴ درصد افزایش به ۴۴۶ تومان رسید.

این در حالی است که طی این معاملات بیش از ۳ میلیارد سهم به ارزش ۱.۳۶ هزار میلیارد تومان داد و ستد شد، و در نهایت صف فروش سنگین بیش از ۳۶۵ میلیون سهمی برای وبصادر تشکیل و در آخر با به جاماندن صف فروش ۱۷.۲ میلیون سهمی این نماد معاملاتی بسته شد.

بر این اساس در حالی برخی فعالان سرمایه به رفتار برخی حقوقی‌ها و حقیقی معترض شدند و شایعاتی مانند نقش یکی از صندوق‌ها در عرضه و تخریب این سهم شنیده شد؛ که در نهایت معاملات این نماد معاملاتی در روز گذشته باطل شد.

به گفته مدیرعامل بورس تهران این تصمیم ناشی از قیمت‌های نامتعارف و مداخله بازارگردان و عدم طی روند طبیعی بود و اثر سنگینی بر روی سامانه معاملات گذاشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=113532

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید