عقبگرد نفت در واکنش به افزایش بیماران کرونایی

0
۱۵۶ بازدید

نظرسنجی ماهانه رویترز نشان داد شرکتهای ژاپنی معتقدند ژاپن که سومین اقتصاد بزرگ جهان است، با موج چهارم شیوع ویروس کرونا روبرو خواهد شد و بسیاری از آنها آسیب دیدن بیشتر کسب و کارشان را پیش بینی می کنند.

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با کاهش ۲۵ صدم درصدی و ۱۷سنت کاهش داشت و به قیمت۶۶ دلارو۷۷سنت رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با افزایش ۱.۷۲درصدی وبا ۲یک دلارو ۹سنت افزایش به ۶۴ دلارو ۴۸سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش ۴۱ صدم درصدی و۲۵ سنت کاهش به۶۱دلارو۵۴ سنت رسید.

قیمت نفت روز دوشنبه تحت تاثیر افزایش آمار مبتلایان به کووید ۱۹ در هند و کشورهای دیگر که باعث برانگیخته شدن نگرانیها نسبت به آسیب دیدن رشد اقتصادی و تقاضا برای سوخت شد، کاهش یافت.

تحلیلگران گروه ANZ Research در گزارشی اعلام کردند پیشرفت واکسیناسیون در بازارهای توسعه یافته در سطح ترافیک جاده ای قابل مشاهده است اما افزایش مجدد آمار ابتلا، روند احیا در کشورهای نوظهور اقتصادی مانند هند و برزیل را معکوس کرده است.

هند روز دوشنبه آمار مبتلایان جدید را ۲۷۳ هزار و ۸۱۰ نفر گزارش کرد و مجموع آمار این کشور به بیش از ۱۵ میلیون نفر رسید و دومین کشور دارای بیشترین مبتلایان پس از آمریکا قرار گرفت که بیش از ۳۱ میلیون بیمار کرونایی دارد. شمار قربانیان کووید ۱۹ در هند ۱۶۱۹ نفر افزایش یافت و به حدود ۱۸۰ هزار نفر رسید.

هنگ کنگ پروازها از هند، پاکستان و فیلیپین را از ۲۰ آوریل به دلیل مشاهده ورود موارد مبتلا به کووید ۱۹ از این کشورها معلق کرد.

نظرسنجی ماهانه رویترز نشان داد شرکتهای ژاپنی معتقدند ژاپن که سومین اقتصاد بزرگ جهان است، با موج چهارم شیوع ویروس کرونا روبرو خواهد شد و بسیاری از آنها آسیب دیدن بیشتر کسب و کارشان را پیش بینی می کنند.

ژاپن تاکنون موارد ابتلای کمتری در مقایسه با سایر اقتصادهای بزرگ گزارش کرده است اما نگرانیها نسبت به موج جدید ابتلا به سرعت افزایش پیدا می کند.

شرکتها در این نظرسنجی نوشتند کندی روند واکسیناسیون در مقایسه با سایر اعضای اقتصادهای پیشرفته گروه هفت و عدم حس بحران در میان مردم، باعث شکل گیری موج جدیدی از ابتلا می شود.

بر اساس گزارش رویترز، در آمریکا شرکتهای انرژی هفته گذشته برای پنجمین هفته متوالی به شمار دکلهای حفاری نفت و گاز طبیعی افزودند. قیمتهای بالاتر نفت در سال میلادی جاری شرکتهای حفاری را به بازگشت به سکوهای نفتی تشویق کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=138432

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here