عقبگرد نفت در برابر رشد ذخایر آمریکا

0
۱۷۷ بازدید

بر اساس گزارش رویترز، رشد چشمگیر قیمتهای نفت تحت تاثیر اختلالات تولید آمریکا و محدودیت عرضه اوپک پلاس به خصوص کاهش یکجانبه تولید نفت عربستان سعودی به میزان یک میلیون بشکه در روز روی داده است.

در آخرین معاملات بازارهای جهانی قیمت نفت برنت با کاهش ۱.۴۱ درصدی  و۹۲سنت کاهش داشت و به قیمت۶۴ دلارو۲۳سنت رسید

همچنین قیمت سبد نفتی اوپک در آخرین معاملات با کاهش۱۷صدم درصدی وبا ۱۱ سنت کاهش به ۶۳ دلارو ۷۹سنت تثبیت شد.

این در حالی بود که ، قیمت نفت سنگین ایران با کاهش ۱.۲۱ درصدی و۸۰ سنت کاهش به۶۵ دلارو۱۴سنت رسید.

قیمت نفت در معاملات روز چهارشنبه تحت تاثیر آماری که رشد غیرمنتظره ذخایر نفت آمریکا در هفته گذشته با وجود مختل شدن تولید این کشور را نشان داد، کاهش یافت.

به گفته وانگ تائو، تحلیلگر فنی رویترز، بررسی نمودارهای فنی نشان می دهد نفت برنت ممکن است به کانال قیمت ۶۶ دلار و ۴۵ سنت تا ۶۶ دلار و ۹۷ سنت وارد شود.

گزارش موسسه امریکن پترولیوم نشان داد ذخایر نفت آمریکا در هفته منتهی به ۱۹ فوریه، به میزان یک میلیون بشکه رشد کرده است در حالی که تحلیلگران در نظرسنجی رویترز کاهش این ذخایر به میزان ۵.۲ میلیون بشکه را پیش بینی کرده بودند. همچنین آمار موسسه امریکن پترولیوم نشان داد تولید پالایشگاهی ۲.۲ میلیون بشکه در روز کاهش داشت.

سرمایه بی سابقه در تگزاس و ایالتهای دیگر آمریکا باعث سقوط چهار میلیون بشکه در روز تولید نفت و ۲۱ میلیارد فوت مکعب گاز طبیعی این کشور شد. پالایشگاه‌های تگزاس حدود یک پنجم از ظرفیت پالایش نفت آمریکا را در بحبوحه قطع برق و سرمای شدید تعطیل کردند.

ویوک دار، تحلیلگر بانک کامن ولث اظهار کرد: پرسش اصلی این است که عرضه نفت آمریکا چقدر سریع بهبود پیدا خواهد کرد. به نظر می رسد عرضه سریعتر از تولید پالایشگاهی بهبود پیدا می کند و عرضه تا چند هفته دیگر از تقاضا پیشی خواهد گرفت و این مسئله برای بازار منفی خواهد بود.

سرمایه گذاران اکنون منتظر آمار رسمی هستند که روز چهارشنبه از سوی اداره اطلاعات انرژی آمریکا منتظر می شود.

ترافیک در کانال کشتی هوستون به تدریج در حال عادی شدن است اما پایانه ها به دلیل یخبندان هفته گذشته تگزاس، با مسائل متعددی روبرو هستند.

عقب نشینی اخیر قیمتها، مکث موقتی پس از رشد بیش از ۲۶ درصدی هر دو شاخص نفت برنت و وست تگزاس اینترمدیت از ابتدای سال میلادی جاری تاکنون دیده می شود.

بر اساس گزارش رویترز، رشد چشمگیر قیمتهای نفت تحت تاثیر اختلالات تولید آمریکا و محدودیت عرضه اوپک پلاس به خصوص کاهش یکجانبه تولید نفت عربستان سعودی به میزان یک میلیون بشکه در روز روی داده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=134763

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here