عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: ترکیب بودجه ۹۴ در راستای اقتصادی مقاومتی است

0
۲۳۶ بازدید

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تشکر از رییس جمهوری برای وقت شناسی و ارایه به موقع لایحه بودجه سال ۹۴ گفت: ترکیب بودجه در راستای اجرای اقتصاد مقاومتی در کشور است

به گزارش ایرنا، «محمدرضا پورابراهیمی» در نطق میان دستور جلسه علنی امروز (سه شنبه) مجلس شورای اسلامی افزود: وابستگی به درآمدهای نفتی برای اولین بار به یک سوم کاهش یافته است.

وی ادامه داد: کاهش وابستگی به درآمد نفتی این پیام را به دنیا مخابره کرد که اگر تحریم ها را عمال کنند، نظام جمهوری اسلامی ایران از مواضع به حق خود کوتاه نخواهد آمد و خیال باطل است که با تحریم عامل عقب نشینی ما از مواضعمان بشوند.

نماینده مردم کرمان در مجلس به برگزاری مراسم ها در روز دانشجو در کشور اشاره کرد و گفت: هدف از برگزاری این همایش ها و مراسم ها احیای تفکر ضد استکباری است اما متاسفانه در تمام این همایش ها به جای احیای تفکر روحیه ضد استکباری و ضد آمریکایی، شاهد سخنرانی های هماهنگ بودیم که مواضع انقلاب، حرکت مردم ، جریان حمایت انقلاب، رهبری و ولایت را نظر گرفته بودند.

پورابراهیمی افزود: رییس جمهوری، وزیر علوم، وزیر بهداشت و درمان و روسای دانشگاه ها باید نسبت به این موضع گیری ها اظهار نظر کنند.

وی با تاکید بر این که قانون هدفمندی باید مورد توجه دولت قرار گیرد، گفت: این قانون از ابتدای سال دولت را مکلف کرد که دهک های پر درآمد از دریافت یارانه نقدی حذف شوند. اما دولت در ماه های پایانی سال با وجوداینکه وزیر اقتصاد پیش از این اعلام کرده بود ۱۰ میلیون خانوار پردآمد شناسایی شده است، اقدامی در این زمینه صورت نگرفته است.

عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در ادامه از دولت نسبت به ارایه نکردن آیین نامه های اجرایی بودجه سال ۹۳ انتقاد کرد و اظهارداشت: با وجود این که به پایان سال نزدیک می شویم، دولت هنوز آیین نامه های اجرایی بودجه سال جاری را به مجلس ارایه نکرده است. یکی از این آیین نامه ها در خصوص صرفه جویی سوخت بود که متاسفانه هنوز آیین نامه آن ابلاغ نشده.

پورابراهیمی به وضعیت نابسامان نان اشاره کرد و گفت: قرار بود برای سرو سامان دادن به نانوایان، قیمت نان آزاد شود. در حالی که ۷۰ هزار نانوا در سراسر کشور وجود دارد و مشکلات متعددی دارند، شاهد تغییر همزمان قیمت آرد و قیمت نان شدیم که هیچ تاثیری بر رفع مشکلات این قشر از جامعه نداشت.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7873