عضو کمیسیون اقتصادی مجلس: جوان سازی تیم اقتصادی وعده روحانی است/ در دولت دوازدهم مبارزه با فساد اقتصادی باید وارد مرحله عمل شود

0
۶۷۵ بازدید

خبرگزاری آریا نوشت: در راستای خروج از رکود باید از واحد های تولیدی حمایت شود.
سید تقی کبیری عضو کمیسیون اقتصادی مجلس در خصوص مهمترین اولویت دولت دوازدهم گفت: رکود یکی از مهمترین اولویت های دولت دوزادهم است که مشکلات زیادی برای جامعه ایجاد کرده و دولت ملزم به ارائه برنامه کوتاه مدت و دراز مدت برای مواجه با این معضل بزرگ است.
وی ادامه داد: در راستای خروج از رکود باید از واحد های تولیدی حمایت شود ، البته پیش از این نیز از واحدهای تولیدی داخل حمایت شده اما این حمایت ها هنوز در حد مطلوب و رضایت بخش نیست. بسیاری از واحد های تولید داخلی یا تعطیل شده اند و یا اینکه با این احتمال مواجه هستند که تولید آنها متوقف شود. البته بانک ها نیز در این زمینه نقش پررنگی ایفا می کنند و باید تسهیلات با شرایط ویژه برای واحد های تولیدی و بازگشت آنها به چرخه اقتصاد کشور در نظر بگیرند که این امر به رفع معضل اشتغال ،کمک قابل توجهی خواهد بود.
وی در ادامه افزود: موضوع دیگری که می بایست در اولویت های دولت دوازدهم قرار بگیرد مبارزه با فساد اقتصادی است که باید از مرحله شعار وارد مرحله عمل شود و این مبارزه با فساد در ابتدا باید از درون خود دولت آغاز شود. دولت باید در برخی موارد پیش از اینکه فساد اقتصادی باعث بروز مشکل شود؛ مانند صندوق ذخیره فرهنگیان پیشگیری کند. به علاوه باید در فضای کسب و کار نیز تغییراتی ایجاد شود و سیستم های پیشرفته جایگزین سیستم های سنتی قرار بگیرند.
نماینده مردم خوی و چایپاره در ادامه در خصوص سرنوشت یارانه ها در دولت دوازدهم بیان داشت: تصمیم گیرنده در این موضوع دولت است و قطعا به وعده هایی که در این زمینه داده شده عمل خواهد شد.
وی با اشاره به اینکه تغییرات در تیم اقتصادی دولت قطعی است، اظهار داشت: تیم اقتصادی طبق وعده هایی که داده شده با تغییراتی همراه خواهد بود که جوان سازی تیم اقتصادی و استفاده از ظرفیت های جوانان در راستای پیشرفت و توسعه اقتصاد کشور از جمله آن خواهند بود. البته تغییرات در تیم اقتصادی و دیگر سمت ها به دلیل ضعف عملکرد آن وزرات خانه و یا سازمان نیست بلکه تغییرات به این منظور انجام می شود که عملکرد این نهادها با سرعت و شتاب کم صورت گرفته و این تغییرات به سرعت حرکت آنها شتاب بیشتری اضافه خواهند کرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=62179