کد خبر: 6392
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۳
گروه : کشاورزی

عضویت ۵۰۰ هزار نفر در نظام صنفی کشاورزی کشور

عضویت ۵۰۰ هزار نفر در نظام صنفی کشاورزی کشور

گروه تولید: مسئول دفتر امور تشکل‌های سازمان مرکزی تعاون روستائی ایران گفت: در حال حاضر بیش از 4 میلیون فعال بخش کشاورزی در کشور وجود دارند که از این تعداد 520 هزار نفر عضو صنف کشاورزی هستند

مرتضی ادیب در حاشیه انتخابات هیات مدیره و بازرس نظام صنفی کشاورزی تعاون روستایی استان فارس، به خبرنگاران گفت: با تلاش و همکاری متقابل نظام صنفی کشاورزی به‌عنوان بخش خصوصی و اداره‌ها جهادکشاورزی و تعاون روستائی به‌عنوان بخش دولتی، در مدت زمان کمتر از 3 سال زمینه جلب اعتماد کشاورزان و عضویت آنان در صنف کشاورزی کشور فراهم شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان فارس نیز، ایجاد صنف کشاورزان را فراهم کننده زمینه پیگیری مستمر و قانونمند حقوق این قشر از جامعه در بخش‌های مختلف دانست.

محمدمهدی قاسمی افزود: استان فارس از گذشته یک استان کشاورزی بوده و با وجود تجربیات سنتی و بومی که دارد، قرار گرفتن تجارب در کنار علم روز، نوید دهنده جهش و تحولی بزرگ در عرصه کشاورزی است و صنف کشاورزان می‌تواند زمینه‌ساز تحقق این مهم باشد.

وی با یادآوری اینکه نظام صنفی از سال 88 کار خود را آغاز کرده است، رشد و پررنگ شدن حضور این تشکل در عرصه جامعه را طی سال‌های گذشته مورد اشاره قرار داد و گفت: کشاورزی در ایران و استان فارس علی‌رغم تجربیات زیادی که دارد اما نتوانسته از علم روز بهره ببرد. با ایجاد هماهنگی بیشتر و تعامل نظام صنفی کشاورزی در اطلاع‌رسانی به کشاورزان و ارتقا آگاهی‌های علمی این قشر، می‌توان اعتماد کشاورزان به دولت و دولت به کشاورزان را ارتقا بخشید.

قاسمی با بیان اینکه بهره‌وری صحیح از منابع در ایران ضعیف است، لزوم ارتقا بهره‌وری از منابع آبی را خصوصا در استان فارس مورد تاکید قرار داد و گفت: نظام صنفی کشاورزی می‌تواند در افزایش بهره‌وری، به کشاورز کمک کند.