کد خبر: 12486
تاریخ انتشار: ۱۹ اردیبهشت ۱۳۹۴

عزل غیرمنتظره مدیرکل دامپزشکی استان تهران!

عزل غیرمنتظره مدیرکل دامپزشکی استان تهران!

ملیحه مهرآمیز- مدت زیادی از ممنوعیت استفاده از خمیر مرغ در سوسیس و کالباس و سایر فراورده های گوشتی نمی گذرد اما با این حال هرزگاهی خبری مبنی بر آزاد شدن و یا ممنوعیت دوباره استفاده از خمیرمرغ در رسانه ها منتشر می شود.

با اینکه وزارت بهداشت، سازمان ملی استاندارد و سازمان غذا و دارو به صراحت استفاده از خمیرمرغ را ممنوع اعلام کردند اما گروهی نیز همچنان در مقابل این ممنوعیت مقاومت کرده و بر استفاده از آن در فراورده های گوشتی همچنان اصرار می ورزند.

چندی پیش مهدی خلج رییس سازمان دامپزشکی کشور در این باره گفته بود؛ از نظر سازمان دامپزشکی کشور، تولید آن دسته از خمیرمرغی که در داخل کارگاه‌های تحت نظارت بهداشتی سازمان دامپزشکی و در اماکنی با عنوان تولیدکننده فرآورده‌های گوشتی حرارت‌ دیده صورت گیرد، هیچ منعی ندارد.

این گفته های رییس سازمان دامپزشکی کشور در حالی صورت گرفت که پیشتر رسول دیناروند رییس سازمان غذا و دارو با اشاره به اقدامات انجام شده در جهت تامین سلامت فرآورده‌های پروتئینی بویژه سوسیس و کالباس،اولین قدم را حذف خمیر مرغ در تهیه این محصولات دانست.

رییس سازمان غذا و دارو در ادامه می گوید: شرکت‌های تولید کننده سوسیس و کالباس از یک دوره زمانی برخوردار خواهند بود تا بتوانند خود را با ضوابط تطبیق داده و خمیر مرغ را حذف کنند.خمیر مرغ، گوشت‌های مازادی است که پس از تمیز کردن مرغ، توسط دستگاهی جدا شده و به چرخه مصرف وارد می‌شود.

دیناروند همچنین می افزاید: نمی‌توانیم سلامت خمیر مرغ را تضمین کنیم چراکه مشخص نیست ماده اولیه آن از سلامت برخوردار است یا خیر و ممکن است از چربی زیادی برخوردار باشد.

با این حال که مقامات مسئول وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو به کار بردن خمیر مرغ را در فراورده های گوشتی ممنوع اعلام کرده اند اما با خبر شدیم که مدیرکل دامپزشکی استان تهران به دلیل تعطیل کردن واحدهای تولید خمیر مرغ در استان تهران برکنار شد!

به نقل از یک منبع آگاه، دکتر حزبئی مدیرکل دامپزشکی استان تهران به دلیل تعطیل کردن 40 واحد تولید خمیر مرغ از سوی رییس سازمان دامپزشکی کشور برکنار شد.

براساس اسن گزارش،اداره دامپزشکی استان تهران طی عملیاتی ضربتی و وسیع، کلیه واحدهای تولید خمیرمرغ استان تهران را مورد بازبینی قرار داد و با توجه به اقدامات قبلی ادراه کل، از 40 واحد موجود 36 واحد که از قبل تعطیل شده و 4 واحد که در حال فعالیت بودند تعطیل شدند.

این منبع آگاه در ادامه گفت: دکتر خلج در مصاحبه های اخیر خود از بحث خمیر مرغ به دلایل نامعلومی دفاع کرده و این اقدام اداره کل دامپزشکی استان تهران را ناخوشایند دانسته و به طور ضربتی مدیرکل سازمان دامپزشکی استان تهران را عزل نمود.

مراسم عزل وی حالی صورت گرفت که وی در ماموریت بوده و در این مراسم حضور نداشت!

دکتر حزبئی در طول مدیریت خود در استان تهران باعث به سرانجام رساندن طرح بسته بندی مرغ در استان تهران بوده و در کارنامه خود مسئولیت های موفق مدیرکل استان گیلان و خوزستان و حوزه ریاست را دارد.

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.