کد خبر: 1588
تاریخ انتشار: ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۳

عرضه های جدید در بورس همزمان با ساماندهی نرخ سود بانکی

عرضه های جدید در بورس همزمان با ساماندهی نرخ سود بانکی

گروه بازارسرمایه : رییس سازمان بورس و اوراق بهادار اعلام کرد: جلساتی با بانک ها و بانک مرکزی برگزار و در نهایت با موافقت بانک مرکزی نرخ های سود بانکی ساماندهی شد، ضمن آنکه قرار شد بانک مرکزی نیز بر اجرای نرخ های جدید سود بانکی نظارت کند و این خبر خوشی برای بازار سرمایه است
علی صالح آبادی روز سه شنبه در حاشیه بازدید از خبرگزاری جمهوری اسلامی در خصوص تاثیر نرخ های جدید سود سیستم بانکی بر بازار سرمایه، افزود: برخی از بانک ها و موسسات اعتباری نرخ های سود سپرده های متفاوتی را اعلام می کردند که طی مذاکرات با مسوولان بانک مرکزی و وزارت امور اقتصادی و دارایی قرار شد این نرخ ها ساماندهی شود.
وی ادامه داد: در این راستا جلساتی با بانک ها و بانک مرکزی برگزار و در نهایت با موافقت بانک مرکزی نرخ های سود بانکی ساماندهی شد، ضمن آنکه قرار شد بانک مرکزی نیز بر اجرای نرخ های جدید سود بانکی نظارت کند و این خبر خوشی برای بازار سرمایه است.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار ابراز امیدواری کرد که نرخ سود جدید تاثیر مثبتی بر عملکرد شبکه بانکی و بازار سرمایه داشته باشد.
وی در پاسخ به پرسشی در خصوص برنامه های بورس برای جذب نقدینگی در این بازار پس از کاهش نرخ سود بانکی، گفت: علاوه بر معامله سهام شرکت های موجود، قرار است عرضه های اولیه در بورس و فرابورس نیز انجام شود.
صالح آبادی ادامه داد: در این راستا پذیرش شرکت هایی همانند فولاد هرمزگان و پتروشیمی برزویه در فرابورس انجام شده است.
رییس سازمان بورس و اوراق بهادار تصریح کرد: شرکت فولاد کاوه جنوب نیز در بورس  پذیرفته شده ضمن آنکه شرکت های دیگری مراحل پذیرش را در بورس طی کرده اند که در صورت شرایط مناسب عرضه آنها در بورس و فرابورس انجام می شود.