عرضه قیمت بلیت مناسب برای زائران اربعین

0
۱۰۷ بازدید

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری گفت: هیچ مشکلی برای جابجایی ۶۰ هزار زائر در کشور نداریم و تمهیدات لازم در این‌باره اندیشیده شده است.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، محمدحسن ذیبخش در باره قیمت بلیت پروازهای اربعین،‌ اظهار کرد: برای هماهنگی بیشتر بین ارگان‌های ذی‌ربط برای اربعین حسینی، مقرر شد همه زائران عتبات عالیات حتما در سامانه سماح ثبت‌نام کنند. از این رو در همین راستا سازمان هواپیمایی کشوری به تمام ایرلاین‌های داخلی و العراقیه اعلام کرد هیچ مسافری خارج از لیست اعلام سامانه سماح نمی تواند در بازه زمانی ۲۸ شهریور ماه تا ۱۰ مهر بلیت تهیه کند.

وی با اشاره به الزام ثبت‌نام در سامانه سماح افزود: همچنین تست PCR منفی و دو دوز واکسن از الزمات سفرهای اریعین است.

وی ادامه داد: افرادی که کمتر از ۷۲ ساعت در عراق اقامت دارند دیگر نیازی به ارائه تست PCR منفی مجدد برای ورود به کشور ندارند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری در باره تامین ناوگان هوایی نیز گفت: هیچ مشکلی برای جابجایی ۶۰ هزار زائر در کشور نداریم و تمهیدات لازم در این‌باره اندیشیده شده است.

ذیبخش درباره قیمت بلیت پرواز افزود: تلاش می‌کنیم زائران با قیمت مناسب به عتبات عالیات مشرف شوند؛ مبنا ۳۰ هزار مسافر بود. همکاران بنده در حال رایزنی با ایرلاین‌ها هستیند تا بتوانیم قیمت بلیت مناسب برای زائران اربعین ارائه کنیم.

به گفته وی،  لغو روادید بین ایران و عراق برای مربوط به ایام بعد از اربعین حسینی است.

به گزارش تسنیم، هفته گذشته سازمان هواپیمایی کشوری از قیمت ۵ میلیون تومانی بلیت رفت و برگشت پروازهای اربعین خبر داده بود. این درحالی است که طی روزهای اخیر قیمت پرواز به مقاصد بغداد و نجف تا ۳ برابر توسط برخی سایت ها به فروش رسیده است.

مشخص نیست قیمت مناسب مد نظر سازمان هواپیمایی چه میزانی است،‌این احتمال وجود دارد ایرلاین‌ها با قیمت حدود ۶ ملیون تومانی پرواز رفت و برگشت موافقت کنند. یکی از مشکلات شرکت‌های هواپیمایی داخلی در بحث قیمت پروازهای اربعین، هزینه‌های بالای فرودگاهی در کشور عراق است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=153896