عراق ۴ میلیون بشکه نفت به چین پیش فروش کرد

0
۱۰۲ بازدید

عراق در دوم ژانویه یک قرارداد عرضه نفت چند میلیارد دلاری با یک شرکت چینی امضا کرد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، شرکت بازاریابی نفت عراق، سومو، یک قرارداد با ژنهوای چین برای عرضه ۱۳۰ هزار بشکه نفت خام در روز تا ۴ میلیون بشکه با پیش پرداخت ۲ میلیارد دلار امضا کرده است.

عراق در دوم ژانویه یک قرارداد عرضه نفت چند میلیارد دلاری با یک شرکت چینی امضا کرد. مصطفی الکاظمی نخست وزیر عراق امضای این قرارداد را در پارلمان این کشور تایید کرده است.

شرکت نفت ژنهوای چین این قرارداد را با شرکت سوموی عراق برای خرید ماهانه ۴ میلیون بشکه نفت به ارزش ۲ میلیارد دلار به مدت ۵ سال منعقد کرده است. این قرارداد عرضه نفت بین عراق و چین، اقتصاد آسیب دیده عراق از بحران کرونا را تقویت خواهد کرد. شرکت‌های دولتی چین قبلاً هم قراردادهای مشابهی با آنگولا، ونزوئلا و اکوادور برای نجات اقتصادهای آنها بسته‌اند.

رئیس شرکت سومو که بر صادرات نفت عراق نظارت دارد اعلام کرد این قرارداد ۴.۲ میلیارد دلار برای عراق درآمد خواهد داشت. وی اضافه کرد شرکت سومو چندین پیشنهاد از شرکت‌های تجارت نفت از جمله شرکت نفت ژنهوای چین داشته است.

شرکت سومو این قرارداد را با شرکت ژنهوا برای عرضه ۱۳۰ هزار بشکه در روز نفت خام امضا کرده و قرار است مبلغ آن را به صورت پیش پرداخت دریافت کند. مدیرعامل سومو اعلام کرد این شرکت چینی این قرارداد را در رقابت با شرکت‌های نفت اروپایی برنده شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=127836

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید