کد خبر: 195701
تاریخ انتشار: ۲۷ شهریور ۱۴۰۱

عبور از کانال سوئز ۱۵ درصد گران شد

عبور از کانال سوئز ۱۵ درصد گران شد

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، اسامه ربیعی، رئیس اداره کانال سوئز، از افزایش ۱۵ درصدی هزینه‌های ترانزیت برای انواع کشتی‌های عبوری از کانال سوئز در سال ۲۰۲۳ خبر داد و این در حالی است که هزینه ترانزیت برای کشتی‌های فله خشک و کشتی‌های کروز ۱۰ درصد افزایش می‌یابد.

سپهبد ربیعی در بیانیه‌ای بر تمایل برای اجرای یک استراتژی قیمت‌گذاری و بازاریابی متعادل و انعطاف‌پذیر تأیید کرد و گفت امکان ارائه خدمات ناوبری را برای عبور از کانال مطابق با سیاست مدلی فراهم می‌کند که حفظ رهبری کانال را تضمین می‌کند و آن را به بهترین، سریع‌ترین و کوتاه‌ترین انتخاب برای مشتریان در مقایسه با سایر روش‌های رقیب تبدیل می‌کند.

وی در خصوص دلایل افزایش عوارض عبور کشتی‌های عبوری از کانال سوئز تصریح کرد: این تصمیم با توجه به پیگیری مستمر تحولات تغییرات بازار در بخش حمل‌ونقل دریایی صورت می‌گیرد که بر ادامه آن نظارت دارد.

سپهبد ربیعی افزود: تعیین هزینه کشتی‌های عبوری از کانال سوئز به عوامل متعددی از جمله میانگین قیمت انواع کشتی‌ها بستگی دارد و در این زمینه به افزایش زیاد و متوالی باربری اشاره کرد.

ربیعی ضرورت افزایش هزینه‌های ترانزیت کشتی‌ها را با توجه به نرخ تورم جهانی بیش از ۸ درصدی فعلی که منجر به افزایش هزینه‌های بهره‌برداری و نگهداری و ارائه خدمات ناوبری در کانال می‌شود، اعلام کرد.

برچسب ها : کانال سوئز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.