عارف در دیدار جوانان اصلاح‌طلب آذربایجان غربی؛ برخی اصولگریان می‌خواهند بر دانشگاه‌ها تسلط داشته باشند

0
۲۳۷ بازدید

       اگر بخواهیم نگاهی عادلانه به دستاوردهای دولت داشته باشیم باید ببینیم دولت در چه شرایطی روی کار آمد هر دولتی که روی کار می آید باید به مطالبات مردم پاسخگو باشد دولت فعلی هم تاکنون روند کلی‌اش موفق بوده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه دکتر فرهادی دارای تفکر اصلاح طلبی است، تاکید کرد: بسیاری از اصولگرایان شکست خود را در انتخابات ریاست جمهوری در دانشگاه‌ها می‌دانند به همین دلیل می‌خواهند بر دانشگاه‌ها تسلط داشته باشند و تلاش دارند فضای امنیتی در دانشگاه ها حفظ شود.

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی امید٬ دکتر محمدرضا عارف در جریان سفر به ارومیه در دیداری صمیمانه با جوانان اصلاح‌طلب استان آذربایجان غربی به پرسش‌های متنوع آنها پاسخ داد.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در این دیدار که تا پاسی از شب به طول انجامید، با بیان اینکه فرصت کمی برای نسل اولی‌ها باقی مانده است تا تجربه خود را به نسل سومی‌ها منتقل کنند،گفت: اگر نتوانیم تجارب خود را به نسل آینده منتقل کنیم در برابر نسل سومی‌ها مدیون خواهیم بود.

وی همچنین با بیان اینکه اهل سنت برادران و خواهران دینی ما هستند تاکید کرد: برخی تنگ نظری‌هایی که در برابر اهل سنت وجود دارد را نباید به حساب نظام گذاشت چراکه در قانون اساسی بر حفظ حرمت تمامی ادیان و اقوام تاکید شده است و معتقدم اهل سنت باید بر اساس شایسته سالاری عهده دار مناصبی شوند که در دوران اصلاحات در این راستا اقدامات قابل توجهی انجام شد.

رئیس بنیاد امید ایرانیان با تاکید بر اینکه تفکر اصلاح طلبی باید استمرار داشته باشد،یادآور شد: متاسفانه بعد از حماسه دوم خرداد به دلیل آنکه بیشتر دوستان اصلاح طلب درگیر کارهای اجرایی شدند از نهادینه کردن تفکر اصلاح طلبی غفلت شد و نتیجه این غفلت را در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۴ دیدیم.

وی با بیان اینکه اولین نقد به اصلاح طلبان باید از خود اصلاح طلبان آغاز شود،تاکید کرد: اصلاح‌طلبان نظام را متعلق به خود می‌دانند چرا که بخش مهمی از پیروزی انقلاب اسلامی متعلق به تفکر اصلاح طلبی بود به همین دلیل هیچ اصلاح‌طلبی در اندیشه رویارویی با نظام نیست.

عارف با بیان اینکه اصلاح طلب نمی تواند قهر کند و کنار بکشد،خاطرنشان کرد: هیچ راهی جز همدلی و همکاری بین اصلاح‌طلبان وجود ندارد.باید از اختلافاتی که ریشه در منیت و خودخواهی دارد دوری کرد.

وی در پاسخ به سوالی درباره انتخابات مجلس نیز گفت: معتقدم انتخابات آینده صحنه نبرد جدی بین دو رقیب قدرتمند یعنی اصلاح‌طلبان و اصولگریان خواهد بود. انتخابات ۹۲ تنها بخشی از توان اصلاح طلبان بود و انشالله در انتخابات مجلس با همدلی و وفاقی که بین اصلاح طلبان وجود دارد بتوانیم پیروزی انتخابات ۹۲ را کامل کنیم.

رئیس بنیاد امید ایرانیان توقع حداقلی و مسئولیت پذیری حداکثری را یکی از راهبردهای اصلاح طلبان در انتخابات مجلس آینده اعلام کرد و درباره دستاوردهای دولت نیز گفت: اگر بخواهیم نگاهی عادلانه به دستاوردهای دولت داشته باشیم باید ببینیم دولت در چه شرایطی روی کار آمد هر دولتی که روی کار می آید باید به مطالبات مردم پاسخگو باشد دولت فعلی هم تاکنون روند کلی‌اش موفق بوده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7428