کد خبر: 5444
تاریخ انتشار: ۰۲ مهر ۱۳۹۳
گروه : ایران

عارف در دیدار اعضای حزب اعتماد ملی: چماق دیگر کارایی ندارد

عارف در دیدار اعضای حزب اعتماد ملی: چماق دیگر کارایی ندارد

  عضو مجمع تشخيص مصلحت نظام رفع برخي محدوديتها را زمينه ساز وحدت و همدلي بيشتر در فضاي کشور دانست و با آرزوي سلامتي براي حجت الاسلام مهدي کروبي اظهار اميدواري کرد با درايت و تلاش مسئولان ذي ربط نشاط سياسي در کشور افزايش يابد.


به گزارش ايلنا، محمدرضا عارف در ديدار جمعي از اعضاي حزب اعتماد ملي با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس و با گرامي داشت ياد و خاطره شهداي انقلاب و جنگ تحميلي، گفت: اگر امروز کشور ما در منطقه جزء با ثبات‌ترين کشورها محسوب مي شود مطمئنا به برکت جانفشاني‌هاي شهدا،جانبازان و رزمندگان ما است و وظيفه همه ما بخصوص مسئولان است که قدردان ايثار و از خودگذشتگي اين عزيزان باشيم.
رئيس بنياد اميد ايرانيان با بيان اينکه بايد فرهنگ مقاومت الگو شود،يادآور شد: رمز پيروزي ما در دوران دفاع مقدس وحدت و همدلي در داخل کشور بود اگر اختلاف نظري هم در نحوه اداره جنگ هم وجود داشت ولي هيچگاه بگونه اي عمل نشد که رزمندگان ما در داخل جبهه ها احساس ياس و نااميدي کنند.
وي با اشاره به نحوه مواجه غرب با ايران در مقطع فعلي،اظهار کرد: امروز جهان غرب در رويارويي با کشورمان از نقشه‌ها و ترفندهاي پيچيده و مختلف استفاده مي کند نمونه آن در برخورد با پرونده هسته‌ي است به همين دليل براي موفيقت در اين بزنگاه تاريخي بايد از تيم مذاکره کننده هسته‌اي که کار سخت و دشواري پيش رو دارد حمايت شود و از بيان هرگونه سخني در داخل کشور که تضعيف مسئولان ارشد مذاکره کننده کشورمان را در پي دارد خودداري کرد.
عضو شوراي عالي انقلاب فرهنگي همچنين با تبريک آغاز سال تحصلي جديد اظهار اميدواري کرد با تلاش دانش آموزان، دانشجويان و مسئولان آموزشي کشور توسعه علم و فناوري با توجه به سياست‌هاي کلي علم و فناوري که از سوي رهبر معظم انقلاب ابلاغ شده است به نحو مطلوبي انجام شود.
عارف در بخش ديگري از سخنان خود با اشاره به نحوه تاسيس حزب اعتماد ملي،گفت: تلاش‌هايي که برادر بزرگوارم جناب آقاي کروبي-که براي سلامتي شان دعا مي کنيم- با مشي اعتدالي براي تاسيس حزب اعتماد ملي انجام دادند کار ارزنده و ماندگاري بود و علي رغم روزهاي پرتلاطمي که در گذشته وجود داشت اين حزب توانست شاکله خود را حفظ کند و آغاز فعاليت مجدد اعتماد ملي مي‌تواند نويد بخش روزهاي خوب براي فعاليت حزبي در کشور باشد.
وي بر لزوم حرکت در مسير اعتدال و ميانه روي تاکيد کرد و گفت: هيچ راهي جز فعاليت سازمان يافته از سوي جريانات سياسي کشور وجود ندارد. گروه هاي اصلاح طلب بايد با نگاه بلند مدت و نه مقطعي به فکر انسجام تشکيلاتي خود باشند.
رئيس بنياد اميد ايرانيان تاکيد کرد: تفکر اصلاحات نقش اصلي در پيروزي انقلاب داشت ما(اصلاح طلبان) خود را بخشي از نظام مي دانيم اگر چه رقيب سعي مي کند با چماق‌هاي مختلف جريان اصلاحات را حذف کند ولي ديگر چماق کارايي ندارد واصلاحات نيز حذف شدني نيست.
وي پايگاه اجتماعي تفکر اصلاحات را گسترده دانست و خاطرنشان کرد: در مقطعي مي گفتند اصلاحات تنها در بين نخبگان پايگاه و جايگاهي دارد ولي انتخابات رياست جمهوري سال گذشته نشان داد تفکر اصلاحات در دورافتاده ترين روستاهاي کشور رسوخ کرده است و اين نشان از گستردگي پايگاه اجتماعي اصلاحات دارد.
عارف با تاکيد بر اينکه تفکر اصلاحات فرد محور نيست،به انتخابات مجلس آينده اشاره کرد و گفت: اصلاح طلبان بايد با برنامه ريزي منسجم در انتخابات آينده شرکت کنند. مهمترين راهبرد ما پيروزي در انتخابات مجلس است به همين دليل بايد در داخل خانواده اصلاحات با وحدت و همدلي به دنبال کسب اکثريت مجلس باشيم.
وي همچنين رفع برخي محدوديتها را زمينه ساز وحدت و همدلي بيشتر در فضاي کشور دانست و اظهار اميدواري کرد با درايت و تلاش مسئولان ذي ربط نشاط سياسي در کشور افزايش يابد.
در اين ديدار برخي از اعضاي حزب اعتماد ملي ضمن ارائه گزارشي از آخرين وضعيت اين حزب پيشنهاداتي براي تعامل بيشتر اصلاح طلبان مطرح کردند.