کد خبر: 4095
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۳۹۳
گروه : ایران

عابد فتاحی : کاری با مهدی ندارند هدف آبروی آیت الله هاشمی است

عابد فتاحی : کاری با مهدی ندارند هدف آبروی آیت الله هاشمی است

 یک نماینده مجلس شورای اسلامی با اشاره به برگزاری دادگاه مهدی هاشمی در روز گذشته  بیان کرد: مسائلی که راجع خانواده هاشمی عنوان می شود  حاصل  نگاه های افراطی  بوده و  این باعث می شود که ما واقعیت ها  را  نبینم


.عابد فتاحی در گفتگو با جهان اقتصاد با اشاره به  اینکه مخالفان هاشمی با آبروی انقلاب مخالفند عنوان کرد: اینها  با مهدی کاری ندارند با آبروی هاشمی کار دارند.
وی با اشاره به اینکه به جای انتقادبه   هاشمی رفسنجانی به ایشان جسارت می شود ادامه داد: جای حضرت امام (ره)  خالی است چرا نباید از شخصیت هایی مثل  آیت الله  هاشمی حمایت شود؛ حتی  نسبت به دشمنان داخلی وخارجی  تا این  حد و  در این ابعاد جسارت، انتقاد و توهین نمی شود .
وی با اشاره به ظلم های گاه و بیگاهی که به خانواده هاشمی و خود آقای هاشمی شده است عنوان کرد:
با حاشیه های  پررنگ،  قدرتمند و تنومندی  که  برای  اقای هاشمی  و  خانواده ایشان ایجاد کرده اند و در هیاهوی سیاسی و تبلیغاتی  هیچ گاه نمی توان واقعیت را در خصوص ایشان و خانواده ایشان متوجه شد .
 فتاحی ادامه داد: از کل مسئولین جمهوری اسلامی که از نردبان توهین به هاشمی می خواهند برای خود جایگاهی در کشور ایجاد کنند می پرسم آیا براستی هاشمی کیست ؟ از کجا آمده و چه کارهایی انجام داده است  ؟
وی در پاسخ  به این گفت: هاشمی کسی است که  انقلاب کرده و انقلاب را زند ه نگه داشته است و در حال حاضر   نفس های انقلاب و حتی انتخابات اخیر یکی از معجزات هاشمی رفسنجانی است.
فتاحی در مورد دادگاه مهدی هاشمی عنوان کرد : دادگاه مهدی هاشمی چه علنی باشد چه غیر علنی، چه محرمانه باشد چه در ملا عام، حتی اگر در میدان های تهران برگزار شود از نظر ما هیچ ارزشی ندارد .

نماینده  مردم ارومیه  ادامه داد:   فشارهایی که به خانواده هاشمی وارد شده است اگر  به یک  خانواده اصیل ایرانی  و انقلابی کشور وارد می شد  حتی یک ماه نمی توانستند   تحمل کنند.
 فتاحی اذعان داشت:  اگه  پا برجاست و در مسیر خود حرکت می کنند  پس هاشمی هم درست است. همانطور که امام(  ره) فرموده اند : تا زمانیکه هاشمی زنده  است انقلاب زنده است.
 وی با بیان اینکه آنهایی که در مقابل آیت هاشمی و خانواده ایشان  ایستاده اند در مقابل انقلاب ایستاده اند عنوان کرد :
ما باید به عنوان شهروند ایرانی به هاشمی وخانواده اش حق زندگی و زیست دهیم .
فتاحی با اشاره به پول های کلانی که توسط برخی از افراد از کشور خارج شده است خواهان این شد که جرایم هاشمی را با کسانی که این قبیل جرایم را انجام داده اند مقایسه کرده و جواب سوالاتی از قبیل  اینکه آیت الله هاشمی و فرزندانش چه جرمی مرتکب شده اند که مستحق این قبیل مجازات هستند داده شود، ادامه داد: آیت الله هاشمی هم مانند هر شهروند دیگری در قبال انجام وظایفش که مدت مدیدی در مجلس و مجمع تشخیص مصلحت نظام انجام وظیفه کرده است حقوقی دریافت کرده و دارایی وی که به سالهای قبل از انقلاب برمی گردد باعث ایجاد شبهه در مورد ثروت وی شده است .
وی گفت: اگر هاشمی در این کشور ثروت وقدرت نداشته باشد چه کسی باید قدرت داشته باشد؟!
وی در ادامه صحبت های خود با اشاره به کارمندهای ریاست جمهوری در دولت قبل که در طول یک سال صاحب  امکانات  زیادی شده اند گفت : هاشمی هر قدر هم ثروت داشته باشد نصف دارایی کسانی که هم اکنون در مبالغ هنگفتی از کشور خارج کرده اند نمی شود.
وی بیان داشت : چرا ما مجلسیان وقتی از شخصیت های انقلابی که مورد حمایت حضرت امام (ره)  و مقام معظم رهبری  هستند  دفاع می کنیم محکو م می شویم ولی آنهایی که آبروی اینها را می برند  و درمجلس فیلم پخش  کرده و به  ب؟!! چرا وقتی ما ازشخصیت هایی این چنین در مجلس حمایت می کنیم آبروی ما را در مجلس برده ولی آنهایی که در مجلس توهین می کنند آزادند ؟!
فتاحی ادامه داد : هاشمی ها هستند  که می  توانند کشور را بسازند، آنهایی که شب و روز برای امنیت کشور، برای بقای نظام و برای کمک به مقام معظم رهبری تلاش کرده و می کنند.
 فتاحی با اشاره به اظهارت برخی از افراطیون در مورد حمایت هاشمی از پسر خود (مهدی هاشمی) گفت:  
 اگر مهدی هاشمی  را در فرودگاه  دستگیر کردند، آقای هاشمی خودشان اجازه داد ه  بودند، بحث هایی که راجع به فرار مهدی هاشمی از بیمارستان مطرح بود و…  هیچ یک از این پیش بینی ها به وقوع نپیوست ، اگر تاریخ به رفسنجانی اجازه دهد ایشان آنقدر جرات دارند که خودشان پسرشان را محاکمه کنند.
کسانی که می خواهند به رفسنجانی توهین کند و فرزند او را به دادگاه  وزندان ببرد همین ها فردا در مقابل  مقام معظم  رهبری خواهند  ایستاد  و همین رفتار را با  خانواده ایشان خواهند داشت.
فتاحی با ابراز تاسف از اینکه شخصیت های کشورمان را کوچک می شماریم گفت: ما قدر رفسنجانی ها ، فراهانی ها ، امیر کبیرها، کوروش و داریوش را ندانسته ایم، ما شخصیت کشی کرده ایم .
وی در پایان بیان داشت : روح هاشمی و خانواده هاشمی  هر روز مورد ترور است  و ما می خواهیم که  با این موضوع برخورد شود.