ظریف: برای ثبات و امنیت عراق از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنیم

0
۳۲۶ بازدید

نیکولای ملادنف، نماینده دبیر کل سازمان ملل متحد در امور عراق که به جمهوری اسلامی ایران سفر نموده است با دکتر محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه کشورمان دیدار و گفت‌وگو کرد.

به گزارش ایسنا ، وزیر امور خارجه کشورمان در این دیدار با راهبردی خواندن روابط جمهوری اسلامی ایران و عراق در تمامی زمینه‌ها گفت: ثبات ، امنیت ، توسعه و پیشرفت عراق از اولویت‌های جمهوری اسلامی ایران است و در این فرآیند از هیچ کوششی دریغ نخواهیم ورزید.

محمد جواد ظریف با اشاره به نقش تاثیر گذار سازمان ملل متحد در بحران عراق و سوریه ، لزوم شناخت دقیق عوامل و فاکتورهای تاثیرگذار در روند بحران عراق و سوریه از سوی سازمان ملل متحد را مورد تاکید قرار داد .

وزیر امور خارجه کشورمان همکاری و رایزنی مستمر کشورهای منطقه برای حل مشکلات عراق و دفع خطر تروریسم در این کشور و منطقه را امری ضروری خواند و تاکید کرد: هر کشوری که قصد کمک به بهبود شرایط عراق را دارد باید با واقعیات آن کشور همراه باشد و از حمایت گروههای تروریستی تکفیری دست بردارد.

محمد جواد ظریف با اشاره به برگزاری همایش بین المللی جهان علیه خشونت و افراطی گری در آینده نزدیک در تهران از حضور مقامات سیاسی و شخصیت های برجسته بین المللی و منطقه ای در این همایش مهم خبر داد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=7567