ظریف : اگر مقاومت مردم نبود ما هم در مذاکرات قادر به ایستادگی نبودیم

0
۲۸۱ بازدید

محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه از تاثیر فرهنگ ایثار و استقامت در مذاکرات هسته ای سخن گفت و افزود: همواره پای میز مذاکره احساس می کنیم اگر مقاومت مردم در برابر فشارها نبود ما هم قادر به ایستادگی و طرح دیدگاه های ملت نبودیم.

وزیر امور خارجه در مراسمی که به مناسبت ولادت با سعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) و گرامیداشت روز جانباز در وزارت امور خارجه برگزار شد، ضمن تبریک و تهنیت اعیاد شعبانیه بویژه ولادت با سعادت حضرت اباعبدالله الحسین(ع) و روز پاسدار و ولادت حضرت ابوالفصل العباس(ع) و روز جانباز به جامعه بزرگ جانبازان، ایثارگران و خانواده های معظم شهداء ، بویژه ایثارگران وزارت امور خارجه، فرهنگ ایثار و ایثارگری را یکی از بزرگترین دستاورد های انقلاب اسلامی برشمرد.

به گزارش اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امور خارجه ؛ وی در تشریح فرهنگ ایثارگری گفت: اگر این فرهنگ مقدس که ریشه در رشادت ها و دلاوری های حضرت اباعبدالله الحسین (ع) و حضرت ابوالفضل العباس (ع) دارد، نبود، هرگز قدرتی که جمهوری اسلامی ایران را بعنوان قدرت تاثیرگذار و نیروی قابل توجه و قابل اتکاء و کشوری که بدنبال ایجاد آرامش، ثبات و اقتدار در منطقه مطرح کرده است، شکل نمی گرفت.

ظریف قدرت و توان جمهوری اسلامی ایران را مرهون رشادت ها، ایثارگری ها و استقامت همه مردم ایران بویژه شهداء ، ایثارگران و خانواده های معظم این بزرگواران دانست و در خصوص تاثیر این فرهنگ در روند مذاکرات هسته ای گفت: همواره در پای میز مذاکره احساس می کنیم که اگر این مردم در برابر فشارهای متعدد از جمله تحریم ها و تهدیدات نظامی مقاومت و ایثارگری نکرده بودند، ما نمی توانستیم در برابر قدرت هایی که به ظاهر از نظر نظامی ، اقتصادی، سیاسی و تبلیغاتی جزء برترین قدرت های جهان امروز بشمار می روند، ایستادگی کرده و دیدگاه های مردم را مطرح کنیم و آنچه مقام معظم رهبری از آن بعنوان حماسه سیاسی نام بردند، هرگز شکل نمی گرفت.

وی با اشاره به حضور پرشور ۷۳درصد از مردم ایران در پای صندوق های رای گفت: فارغ از اینکه مردم به چه کسی رای داده اند، این حضور یک واقعیت را به همه جهان ثابت کرد و آن اینکه مردم ایران با تهدید، تحریم و فشار از نظام جدا نمی شوند.

ظریف این حضور را زمینه ساز شکست تحریمها و تجدید نظر غربی ها در برخورد با مردم ایران با زبان تکریم و احترام ارزیابی کرد .

وزیر امور خارجه کشورمان تسلیم ناپذیری مردم در مقابل قدرت های برتر را برگرفته از فرهنگ و باور ایثارگری دانست و تاکید کرد:خوشبختانه فرهنگ ایثارگری پس از جنگ تحمیلی و دفاع مقدس متوقف نگردید، بلکه بعنوان یک فرهنگ مقدس در جامعه پویای ایران اسلامی همواره وجود داشته و دارد که برای حفظ و حراست از آن باید از هیچ کوششی فروگذار نکرد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12848