کد خبر: 3485
تاریخ انتشار: ۲۵ تیر ۱۳۹۳
گروه : ایران

ظریف: هنوز با تمدید مذاکرات موافقت نکرده ایم

ظریف: هنوز با تمدید مذاکرات موافقت نکرده ایم


وزير امور خارجه ايران درخصوص بحث هاي مطرح شده درمورد تمديد مدت مذاکرات ايران و 1+5 بعد از 20 جولاي،تاکيد کرد: هنوز با تمديد مذاکرات موافقت نکرده ايم .
 به گزارش ايرنا، محمد جواد ظريف روز چهارشنبه و در پانزدهمين روز از مذاکرات هسته اي وين 6 بر اين نکته تاکيد کرد که مذاکرات ايران و 1+5 تا 20 جولاي با جديت ادامه خواهد داشت.
اين درحالي است که ديپلمات ها در وين از احتمال تمديد زمان مذاکرات هسته اي ايران و گروه 1+5 بعد از بيستم جولاي (29 تيرماه) براي رسيدن طرفين به توافق جامع خبر مي دهند.
در همين رابطه يک ديپلمات ايراني که خواست نامش فاش نشود نيز سه شنبه شب در گفت و گو با ايرنا اظهار داشت:بعيد مي دانم مذاکرات براي رسيدن به توافق جامع تا يکشنبه هفته آينده (20 جولاي) به اتمام برسد زيرا نياز است کشورها به پايتخت هاي خود باز گردند و مشورت کنند.
اين ديپلمات تصريح کرد که براي رسيدن به توافق، به احتمال بسيار زياد مذاکرات تمديد مي شود.
يک ديپلمات ديگر نيز به ايرنا گفت: به نظر ما تا 20 جولاي طرفين بايد به توافق دست يابند اما از نظر تکنيکي با توافق ايران و 1+5 مي تواند اين مذاکرات ادامه يابد.
وي در عين حال اظهار داشت که بر اساس توافق ژنو مذاکرات مي تواند تا 23 نوامبر تمديد شود.
محمد جواد ظريف وزير خارجه ايران بعد از ظهر سه شنبه در گفت و گو با خبرنگاران تاکيد کرد: آنقدر پيشرفت داشته ايم که به روسايمان بگوييم اين روند ارزش ادامه دادن دارد.اين توصيه من است و مطمئن هستم که جان کري نيز همين توصيه را مطرح خواهد کرد.
جان کري وزير امور خارجه آمريکا نيز در نشست خبري روز سه شنبه خود اعلام کرد به واشنگتن براي مشورت با کنگره و اوباما باز مي گردد.
ديپلمات ها نيز مي گويند که وي قرار است پيشنهاد تمديد مذاکرات را با اوباما و کنگره مطرح کند.