کد خبر: 4301
تاریخ انتشار: ۱۸ مرداد ۱۳۹۳
گروه : ایران

ظریف: قدم در نبرد دیپلماتیک پرتلاطمی گذاشته ایم

ظریف:  قدم در نبرد دیپلماتیک پرتلاطمی گذاشته ایم


  "محمد جواد ظريف" وزير امور خارجه گفت: در سايه توکل، مقاومت و پايداري و الگوگيري از راه روشن شهدا، قدم در مسير نبرد ديپلماتيک پرتلاطم و پرفراز و نشيب بين المللي گذاشته ايم.
 به گزارش ايرنا، ظريف روز شنبه در مراسم گراميداشت شهداي ديپلمات که با حضور مديران ارشد وزارت امور خارجه و جمعي از روساي نمايندگي جمهوري اسلامي که در دفتر مطالعات سياسي و بين المللي برگزار شد، تاکيد کرد: ما شهداي معزز را همچنان ناظر بر رفتار، کردار و عملکرد خود مي دانيم و اين واقعيت، مسووليت سنگيني را بر دوش ما نهاده است که نه تنها بايد مراقب رفتار خود بوده، بلکه بايد در پاسداري از اين نمونه هاي مقاومت، پر تلاش ظاهر شويم.
وزير امور خارجه با خوش آمدگويي به خانواده هاي معزز شهدا و ايثارگران وزارت امور خارجه و با يادآوري شانزدهمين سالگرد شهادت مظلومانه شهداي مزار شريف گفت: شهيدان، نمونه واقعي مقاومت و حراست از ارزش ها و تضمين کننده انقلاب و ارزش هاي ما هستند.
رييس دستگاه ديپلماسي ادامه داد: ما به برکت خون شهدا و توکل به خداي متعال در جهت پاسداشت اهداف مقدس نظام، منويات رهبر معظم انقلاب و در جهت گراميداشت خون شهيدان و امام شهدا گام برمي داريم.
ظريف با يادآوري تهاجم رژيم صهيونيستي عليه مردم غزه گفت: امروز در غزه به خوبي شاهديم که جنايتکاران صهيونيست پس از يک ماه کودک کشي، در برابر مقاومت مردم غزه، درخواست آتش بس مي کنند.
وي اضافه کرد: در واقع آنچه دشمنان انقلاب و اسلام را از پاي در مي آورد، حس مقاومت و پايداري است که شهدا بهترين و والاترين نمونه اين مقاومت هستند.
وزير امور خارجه يادآور شد که خانواده معزز شهدا، بالاترين ايثار را در راه پايداري و پاسداري از اهداف انقلاب به عمل آورده اند.
بر اساس گزارش اداره کل ديپلماسي رسانه اي وزارت امور خارجه، ظريف در اين مراسم با اهداي لوح هاي يادبود به خانواده هاي معظم شهداي وزارت امور خارجه، از آنان تجليل کرد.