کد خبر: 4412
تاریخ انتشار: ۲۰ مرداد ۱۳۹۳
گروه : ایران

ظریف:رهنمودها و حمایت های رهبری و مردم مهمترین پشتوانه دستگاه دیپلماسی است

ظریف:رهنمودها و حمایت های رهبری و مردم مهمترین پشتوانه دستگاه دیپلماسی است


وزیرامورخارجه گفت:پشتوانه مردمی و رهنمودها و حمایت های مقام معظم رهبری را مهمترین پشتوانه کارگزاران نظام مقدس جمهوری اسلامی در دستگاه دیپلماسی در مسیر تلاش برای تحقق اهداف و آرمان های کشور و مردم است.
 به نقل از اداره کل دیپلماسی رسانه ای وزارت امورخارجه،محمدجواد ظریف صبح دوشنبه در نخستین همایش سالانه سفرا و روسای جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور در دولت تدبیر و امید گفت: سربازان ایران اسلامی در سنگر دیپلماتیک عزم خود را برای تداوم این حرکت در مسیر دشوار و پیچیده و در عین حال با افقی روشن و امیدوار کننده در مسیر توسعه همه جانبه کشور جزم کرده اند .
وزیر امور خارجه با اشاره به وجود چالش ها و در عین حال فرصت های پیش روی کشور در عرصه منطقه ای و بین المللی خاطرنشان کرد : دستـگاه دیپلماسـی در کنار دیگر دستگاه های کشور در عرصه های مختلف به خصوص در عرصه اقتصاد مقاومتی هماهنگ و همسو با دولت حرکت و در جهت گشایش بیش از پیش فضای تعامل سازنده با جهان برای تحقق منافع ملی کشور گام بر می دارد .
در این جلسه معاونین حوزه های مختلف منطقه ای وزارت خارجه در حوزه های عربی و آفریقا ، اروپا و آمریکا و آسیا و اقیانوسیه و همچنین معاون حقوقی و بین المللی جمع بندی دو روز نشست حوزه های منطقه ای و موضوعی با حضور روسای نمایندگی ها و مدیران وزارت امور خارجه درخصوص تحولات داخلی ، منطقه ای ، دوجانبه ، حقوقی و بین المللی بویژه در ارتباط با جمهوری اسلامی ایران را به نشست ارائه کردند .
ظریف در ابتدای این جلسه از حضور و حمایت های دلگرم کننده حسن روحانی رییس جمهور و بیانات راهگشای ایشان در این سمینار در خصوص حرکت رو به جلو دستگاه دیپلماسی تقدیر و قدردانی کرد.
همایش سالانه سفرا و روسای نمایندگی جمهوری اسلامی ایران با سخنرانی رییس جمهوری و با حضور محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و معاونین و مدیران ارشد این وزارتخانه صبح امروز (دوشنبه) در دفتر مطالعات سیاسی و بین المللی وزارت امور خارجه برگزار شد .
نشست های تخصصی و کارشناسی و منطقه ای سفیران ایران در خارج از کشور در حوزه های مختلف از روز شنبه هیجدهم در تهرن آغاز شده است .