ظرفیت یک میلیونی کشور در صادرات گوشت مرغ

0
۴۹۲ بازدید

مدیرکل دفتر طیور و زنبور عسل وزارت جهادکشاورزی گفت :

با توجه به پتانسیل‌های کشور می‌توانیم یک میلیون تن گوشت مرغ برای صادرات داشته باشیم.

به گزارش ایسنا ، امینی در همایش سرمایه‌گذاری و توسعه صادرات محصولات خوشه طیور خراسان جنوبی گفت: با توجه به زیرساخت‌ها و زیربناها در کشور پتانسیل تولید سالانه ۲ میلیون تن مرغ گوشتی را در کشور داریم.

وی افزود: در تخم مرغ نیز ۹۰۰ تا ۹۵۰ هزار تن تولید سالانه است که می‌توانیم به یک میلیون تن رساند.

مدیرکل دفتر طیور و زنبور عسل وزارت جهادکشاورزی در خصوص تولید و تجارت گوشت مرغ و تخم مرغ تصریح کرد: ۱۰۸ میلیون تن تولید کل گوشت طیور دنیا است که ۲ میلیون تن آن در ایران تولید می‌شود و با توجه به اینکه ایران ۱.۰۷ درصد جمعیت دنیا را دارد ۱.۰۸ درصد مرغ دنیا را تولید می‌کند.

امینی ادامه داد: تخم مرغ ۶۶.۴ میلیون تن تولید تخم مرغ دنیا است که با توجه به تولید ۹۵۰ هزار تنی تخم مرغ در ایران ۱.۳۸ درصد کل تخم مرغ دنیا در ایران تولید می‌شود.

مدیرکل دفتر طیور و زنبور عسل وزارت جهادکشاورزی اظهارکرد: عراق و عربستان از کشورهای عمده وارد کننده مرغ هستند که با توجه به همجواری ایران می‌توانیم نگاه ویژه‌ای به آنها داشته باشیم.

امینی افزود: با توجه به وضعیت کشتارگاه‌ها در ایران می‌توانیم صادرات هر نوع مرغ را در انواع سایز و بسته‌بندی داشته باشیم.

وی با اشاره به اینکه از سال ۱۳۹۱ واردات مرغ و تخم‌مرغ صفر شده است، گفت: تا خرداد سال‌جاری ۱.۶۴۱ تن صادارت مرغ به افغانستان داشته‌ایم که کشور افغانستان طالب مرغ گوشتی و تخم‌گذار است.

مدیرکل دفتر طیور و زنبور عسل وزارت جهادکشاورزی تصریح کرد: پتانسیل صادرات انواع مرغ، مرغ نطقه بند شده، پخته شده، کنسرو شده، تخم مرغ، جوجه یک روزه، عسل، کندو، ملکه زنبور، گوشت بوقلمون و نیمچه مرغ را داریم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14269