طلسم افتتاح پردیس سرانجام شکست

0
۶۲۸ بازدید

مدیرعامل شهرهای جدید در مراسم افتتاح این واحدها خطاب به مردم با بیان اینکه این رانت اطلاعاتی را به شما می دهم که ارزش افزوده پردیس در آینده نزدیک به شدت بالا می رود گفت: از پدربزرگ هایمان بارها این خاطرات را شنیده ایم که روزگاری در نقاط بالای شهر زمین با قیمتی بسیار پایین و متراژ بسیار بالا عرضه می شد و حالا تاسف می خورند که چرا نسبت به خرید اقدام نکردند، اما من الان به شما می گویم پردیس جایی است که دارد مورد توجه قرار می گیرد!

معاون وزیر راه و شهرسازی: دولت قبل در طرح مسکن مهر مردم را فریب داد

گروه امورزیربنایی-بالاخره طلسم سه‌باره افتتاح نشدن محله ایرانشهر پردیس شکست. درحالیکه دفعات قبلی عنوان می‌شد آب مسکن مهر پردیس از نظر بهداشتی ایراد دارد که صبح امروز با رفع این مشکل و تکمیل برخی زیرساخت‌ها محسن نریمان سرانجام محله ایرانشهر پردیس را افتتاح کرد.

در جریان مراسم افتتاح، سعید غفوری مدیرعامل شهر جدید پردیس خبر داد که در آینده نزدیک ۳۳ هزار و ۳۳۵ واحد مسکن مهر پردیس افتتاح می‌شود. این ۴۵۵۰ واحدی که امروز افتتاح شده شروعی خواهد بود که ان شاءالله بتوانیم ۸۰ هزار واحد را در آینده تحویل دهیم.

همچنین محسن نریمان، مدیرعامل شهرهای جدید با بیان اینکه این رانت اطلاعاتی را به شما می دهم که ارزش افزوده پردیس در آینده نزدیک به شدت بالا می رود گفت: از پدربزرگ هایمان بارها این خاطرات را شنیده ایم که روزگاری در سعادت آباد و نقاط بالای شهر زمین با قیمتی بسیار پایین و متراژ بسیار بالا عرضه می شد و حالا تاسف میخورند که چرا نسبت به خرید اقدام نکردند، اما من الان به شما می گویم پردیس جایی است که دارد مورد توجه قرار می گیرد.

وی همچنین با اشاره به لغو افتتاح های پردیس گفت: اگر شما صرفا مسکن بسازید آیا وظیفه تان را کامل آنجام داده اید؟  خدمات زیربنایی و روبنایی وظیفه ماست و صرفا نمی خواستیم خوابگاه به مردم تحویل دهیم.

وی افزود: یک نفر متقاضی در شهر های جدید که مسکن مهر او دچار تاخیر در تحویل شده بود با پرخاش به من گفت: شما مسکن مهر مرا بدهید چکار دارید که آب برق و گاز ندارد من خودم می دانم با ادارات مربوطه. نریمان گفت: خدمات زیر بنایی و روبنایی و انشعابات از حقوق شهروندی است که ما وظیفه داریم آن‌را تامین کنیم. همه باید دست به دست هم مسائل را حل کنیم. من از منتقدان مسکن مهر هم تشکر می کنم که ما بدون اینکه خرجی برای گرفتن مشاوره آنجام دهیم مسائل را به ما منتقل می کنند.

وی با انتقاد از دولت قبل به دلیل مکان یابی نا مناسب مسکن مهر پردیس گفت: وقتی با هلیکوپتر یک مکان را برای ساختن یک شهر انتخاب می کنید. یعنی دارید یک شهر ۴۰۰ هزار نفری را طراحی می کنید که یک کلان شهر است به همین دلیل که وقتی وزیر راه و شهرسازی گاهی مسائلی را مطرح می کنند به این دلیل است که مسکن مهر پروژه ای بسیار عظیم است که نباید درباره آن عجله می شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه انتقادات وزیر راه و شهرسازی از مسکن مهر به دلیل این است که وی دکترای اقتصاد سیاسی دارد، گفت: مصوبه دولت قبل برای برداشت از حساب متقاضیان جهت اجرای خدمات مسکن مهر فریب مردم بود.

نریمان خاطر نشان کرد: ۶۰هزار میلیارد تومان تسهیلات مسکن مهر است، ۱۰۰هزار میلیارد تومان را مردم می دهند و دولت برای خدمات زیر بنایی و روبنایی ۲۰۰هزار میلیارد تومان هزینه کرده است.

وی با اشاره به ۱۱۷هزار مسکن مهر بدون متقاضی به دلیل مکان یابی نامناسب اظهار کرد: در پردیس تلاش می کنیم همه مشکلات را حل کنیم. در آینده ارزش افزوده این شهر به دلیل خدمات زیربنایی و روبنایی بالا می رود همین نیروی انتظامی و یا پایگاه بسیج برای این محله ارزش افروده است، چرا که با حضور این عزیران مردم احساس امنیت و ارامش میکنند.

در بخشی ازاین مراسم همچنین حیدری فرماندار پردیس خاطر نشان کرد: حدود یک سال واگذاری مسکن مهر در پردیس قفل شده بود ولی الان رویکرد عوض شده است. این دولت مجبور بود با همان شیوه ای که چندان مطالعه ای روی آن نشده بود مسکن مهر را ادامه دهد اما این روش که ابتدا واحد را بدهیم و بعد با مشخص شدن مشکلات و رفع آنها افتتاح کنیم شروع شده است.

 

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=36550