کد خبر: 1655
تاریخ انتشار: ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۳

طلا به کانال ۱۳۰۰ دلار وارد شد

طلا به کانال ۱۳۰۰ دلار وارد شد

گروه بازارپول : اواخر روز گذشته طلا در بازارهای جهانی، با افزایش ۱۵ دلاری به ۱۳۰۰ دلار و ۶۰ سنت رسید ‎.‎
در اواخر روز گذشته  طلا در بازارهای جهانی افزایش ۱۵ دلار و ۷۰ سنت را تجربه کرد و به قمیت ۱۳۰۰ دلار و ۶۰ سنت معامله شد‎.
‎به گزارش رویترز افزایش ناگهانی قیمت طلا در اواخر روز گذشته متأثر از افزایش تنش‌ها در منطقه اوکراین است‎.
‎همچنین گزارش‌های رشد اشتغال آمریکا که روز گذشته منتشر شد  برخی پیش‌بینی می‌کنند این رشد دوامی نخواهد داشت‎.
‎همچنین بر این اساس  پایین آمدن ارزش سهام آمریکا، مؤسسات مالی را وادار به عرضه اوراق قرضه کرده است‎.
‎قیمت اواخر روز گذشته طلا نسبت به یک ماه گذشته ۱۰دلار و ۷۰ سنت افزایش نشان می‌دهد اما در مقایسه با مشابه سال گذشته با کاهش ۱۶۶ دلار و ۸۰ سنت همراه بوده است‎.
‎قیمت مناسب برای فروش طلا ‏
در حالی که پس از اعلام تصمیم فدرال رزرو آمریکا مبنی بر کاهش ۱۰ میلیارد دلاری محرک پولی قیمت طلا بار دیگر با کاهش روبرو شده تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که در صورت افزایش قیمت طلا به ۱۲۹۰ تا ۱۲۹۵ دلار بهترین فرصت برای فروش خواهد بود‎.
‎به گزارش بیزینس لاین، انتشار آمارهای مربوط به بهبود وضعیت اقتصادی آمریکا تاثیر زیادی بر افت مجدد قیمت جهانی طلا و سایر فلزات گرانبها داشته است. فدرال رزرو آمریکا همچنین اعلام کرده است که رشد اقتصادی این کشور پس از کاهش در فصل زمستان بار دیگر در مسیر صعودی قرار گرفته است‎.
‎بر اساس این گزارش انتشار آمارهای مثبت اقتصادی در آمریکا موجب شده تا سرمایه گذاران اقدام به فروش ذخایر طلای خود در صندوق اس پی دی آر کنند‎.
‎به اعتقاد تحلیلگران بازار طلا سطح مقاومتی قیمت این فلز زرد در شرایط کنونی ۱۳۱۰ تا ۱۳۱۵ دلار خواهد بود. سطح حمایتی قیمت طلا نیز ۱۲۷۵ دلار است‎.
‎اگر قیمت طلا سطح حمایتی ۱۲۷۵ دلاری را بشکند به زودی به کمتر از ۱۲۷۲ و سپس ۱۲۴۵ و حتی ۱۲۲۵ دلار نیز خواهد رسید.‏
تازه ترین پیش بینی کیتکو از قیمت طلا ‏
تازه ترین نظرسنجی کیتکو نیوز نشان می دهد که قیمت جهانی طلا طی هفته پیش رو با کاهش روبرو خواهد شد
در جدیدترین نظرسنجی کیتکو نیوز از ۳۳ کارشناس ارشد اقتصادی ۱۹ نفر شرکت کرده اند. از این تعداد نیز ۱۱ نفر پیش بینی کردند قیمت طلا طی روزهای آینده با کاهش روبرو خواهد شد‎.
‎بر اساس این گزارش ۴ نفر از کارشناسان اقتصادی نیز بر این باورند که قیمت طلا افزایش خواهد یافت و ۴ نفر به عدم تغییر قیمت طلا در روزهای آینده رای داده اند. هفته گذشته اکثر کارشناسان اقتصادی پیش بینی کردند قیمت طلا با افزایش روبرو خواهد شد‎.
‎قیمت طلا از ابتدای هفته جاری تاکنون با رشد ۱.۵ دلاری روبرو شده است. برخی کارشناسان اقتصادی بر این باورند که انتشار آمارهای مربوط به وضعیت بیکاری آمریکا که نشانگر بهبود بازار اشتغال است و افزایش شاخص سهام موجب کاهش قیمت طلا در روزهای آینده خواهد شد. البته تحولات اوکراین نیز طی روزهای آینده تاثیر زیادی بر روند قیمت طلا خواهد داشت‎.
‎برخی کارشناسان اقتصادی نیز بر این باورند که کاهش تولیدات صنعتی چین و بهبود شرایط اقتصادی آمریکا از یک سو و تصمیم فدرال رزرو آمریکا برای کاهش محرک پولی از سوی دیگر موجب کاهش بیشتر قیمت طلا خواهد شد.‏