عقب نشینی طلای سیاه

0
۲۶۷ بازدید

قیمت هر بشکه نفت برنت که دیروز ۲۸ سنت افزایش یافته بود، امروز با ۲۱ سنت معادل نیم درصد کاهش به ۴۱ دلار و ۵۱ سنت رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، پس از گزارش یک موسسه خصوصی در مورد احتمال افزایش ذخایر نفت آمریکا بر خلاف انتظار قبلی که موجب رشد نگرانی ها در مورد افت تقاضا شد، قیمت نفت روز چهارشنبه شاهد کاهش بود.

قیمت هر بشکه نفت برنت که دیروز ۲۸ سنت افزایش یافته بود، امروز با ۲۱ سنت معادل نیم درصد کاهش به ۴۱ دلار و ۵۱ سنت رسید. قیمت نفت وست تگزاس اینترمدییت آمریکا هم امروز با ۲۳ سنت معادل ۰.۶ درصد افت به ۳۹ دلار و ۵۷ سنت رسید.

افزایش موارد ابتلا به کرونا در کشورهایی نظیر فرانسه و اسپانیا و احتمال وضع محدودیت های بیشتر در انگلیس موجب شده تا بار دیگر نگرانی ها در مورد کند شدن تقاضا بالا بگیرد. این در حالی است که عرضه بیشتر از سوی لیبی در راه بازارهای نفت است.

در آمریکا، جایی که تعداد مبتلایان روزانه به کرونا از مرز ۲۰۰ هزار نفر عبور کرده، بر اساس اعلام انستیتوی نفت این کشور میزان ذخایر نفتی طی هفته منتهی به ۱۸ سپتامبر ۶۹۱ هزار بشکه رشد داشته در حالی که تحلیلگران پیش بینی کاهش ۲.۳ میلیون بشکه ای را داشتند.

بر اساس این گزارش، میزان ذخایر بنزین حدود ۷.۷ میلیون بشکه افت کرده که حدود ۸ برابر انتظار تحلیلگران بوده است. این نشان می دهد که تقاضا برای مصرف سوخت در بزرگترین مصرف کننده نفت جهان اندکی بهبود یافته است.

با این وجود، به گفته موسسه اوراسیا گروپ: «(امسال) تقاضای جهانی نفت با بیش از ۱۰ درصد کاهش به حدود ۹۰ میلیون بشکه در روز خواهد رسید که دلیل عمده آن شیوع ویروس کروناست… این بزرگترین شوک وارد شده به تقاضای نفت در تاریخ صنعت انرژی به شمار می رود.» آمارهای رسمی در مورد میزان ذخایر نفت خام آمریکا قرار است اواخر امروز منتشر شود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=112692