طلای جهانی ۰.۲۸ درصد صعود کرد

0
۳۳۸ بازدید

قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۸ درصد افزایش به ۱۷۷۴ دلار و ۱۱ سنت رسید.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، به دنبال توقف روند ترمیم دلار و در آستانه انتشار آمارهایی از اقتصاد آمریکا قیمت طلا امروز شاهد اندکی افزایش بود. در عین حال قیمت فلز پالادیوم که در صنعت خودروسازی استفاده دارد به دلیل نگرانی ها از کمبود عرضه نزدیکی ۳ هزار دلار تثبیت شد.

بر اساس این گزارش، قیمت هر اونس طلا امروز با ۰.۲۸ درصد افزایش به ۱۷۷۴ دلار و ۱۱ سنت رسید. قیمت فلز زرد در معاملات آتی امروز برای تحویل در ماه ژوئن امروز با ۰.۳۹ درصد افزایش به ۱۷۷۴ دلار و ۶۰ سنت رسید.

قیمت فلز پالادیوم که روز جمعه به بالاترین رقم تاریخی خود یعنی ۳۰۰۷ دلار و ۷۳ سنت رسیده بود، امروز با ۰.۳ درصد افزایش به ۲۹۴۴ دلار و ۱۹ سنت رسید.

شاخص ارزش دلار در برابر سبد ارزهای جهانی امروز با ۰.۱ درصد کاهش مواجه بود و سبب ارزان تر شدن طلا برای خریدارانی شد که از ارزهای غیردلاری استفاده می کنند.
جانت یلن، وزیر خزانه داری آمریکا روز یکشنبه تلاش کرد تا نگرانی ها از آثار تورمی طرح های محرک اقتصادی دولت بایدن را کاهش دهد.

وی گفت، بسته دولت برای کمک به بازسازی زیرساخت ها، ایجاد مشاغل جدید و کمک به خانوارها در طی دوره ای ۱۰ ساله اجرا خواهد شد.

هزینه های مصرف کننده در آمریکا طی ماه مارس به دلیل افزایش تقاضای خانوارها شاهد رشد بود. خانواده های آمریکایی در این ماه یارانه نقدی کرونایی دریافت کردند.

در حالی که موج جدید شیوع کرونا در هند سبب وضعیت محدودیت های تردد و کاهش تعداد خریداران طلا شده است، قیمت طلای فیزیکی در بازار این کشور هفته گذشته برای اولین بار در سال ۲۰۲۱ به پایین تر از رقم جهانی رسید.

در همین حال اتحادیه طلای چین اعلام کرده که مصرف طلای این کشور در سه ماهه نخست امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته جهش ۹۳.۹ درصدی داشته است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=140161