جعل علنی در صحن مجلس

0
۲۷۸ بازدید

امضاهایی که پی در پی تکذیب شدند

مهدی زاهدی

صبح روز سه شنبه هیات رییسه مجلس شورای اسلامی طرحی را دریافت کرد که عنوان«توقف مذاکرات هسته‌ای تا قطع تهدیدات آمریکا» را یدک می کشید.

در این طرح که با قید ۳ فوریت به هیات رییسه تقدیم شد به صراحت آمده بود: “دولت و مسئولین سیاست خارجی و اعضای تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای موظفند هر گونه ارتباط و مذاکره با آمریکایی‌ها در موضوع هسته‌ای را تا زمانی که دولت آمریکا رسماً و علناً تهدید ملت قهرمان ایران را کنار نگذارند، قطع نموده و مذاکره را با بقیه گروه ۱+۵ بدون حضور آمریکایی‌ها ادامه دهند.”

نکته قابل تامل در این میان وجود نام و امضای ۸۰ نماینده پای این طرح بود؛ با این حال هنوز ساعتی از این اقدام نگذشته بود که برخی از افرادی که نامشان در فهرست امضاکنندگان این طرح به چشم می خورد در گفتگو با خبرگزاری های رسمی کشور با اظهار ناباوری از این اتفاق برخی پشت پرده ها را عیان ساختند.

این طرح که در آن نام جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد درصدر آن قرار گرفته و به گفته اکثر قریب به اتفاق نمایندگان توسط خود وی منتشر شده است، بنابراظهارات بسیاری از امضاکنندگان! نامه و بیانیه ای بود که از حیث محتوایی هم با آنچه به عنوان طرح ۳ فوریتی به مجلس ارایه شد متفاوت بود.

برخی از معترضین به این موضوع از جعل امضاهایشان سخن گفتند و برخی حتی از موضع گلایه به همکار هم فراتر رفته مساله شکایت از بانی این اقدام را مطرح کردند.

یکی از این افراد محمدحسین فرهنگی بود که درباره طرح سه فوریتی که جواد کریمی قدوسی در اختیار رسانه ها قرار داده بود گفت: برخی نمایندگان نسبت به رفتار وی شکایت و گلایه خود را به هیات رییسه منتقل کردند.

فرهنگی درحاشیه جلسه علنی به ایرنا گفت: این نمایندگان در گلایه های خود به هیات رییسه ابراز کردند که آقای کریمی قدوسی به عنوان بیانیه ، تذکر و یا نامه از آنها امضا گرفته و متاسفانه این امضاها را پیوست طرح سه فوریتی کرده است.

حجت الله خدایی سوری نماینده سلسله و دلفان نیز گفت: طرحی که امروز توسط کریمی قدوسی در اختیار رسانه ها قرار گرفت جعلی است و به هیچ عنوان امضاهایی که جمع شده و به آن پیوست شد برای تهیه طرح سه فوریتی نبوده است.

قرار بود تیم هسته ای تقویت شود!

وی گفت: امضایی که بنده کردم مربوط به نامه ای به رییس جمهوری بود برای تقویت تیم هسته ای ؛ تا این تیم را تقویت کنیم و اگر نشد درمرحله بعد تهیه طرح دو فوریتی برای نظارت مجلس بر تیم مذاکره کننده هسته ای مطرح بود.

وی ادامه داد: این طرح سه فوریتی کذب محض است.

سید محمد بیاتیان نماینده مردم بیجار در مجلس نیز اظهارداشت: نامه ای که امضا کردیم مربوط به این بود که تذکری به رییس جمهوری و دولت داده شود تا در سایه تهدید براساس فرمایشات رهبر معظم انقلاب مذاکره نکنیم.

وی ادامه داد: من، آقایان بیگلری، نعمتی، میرمحمدی و برخی دیگر از دوستان این طرح سه فوریتی را امضا نکردیم و معترضیم چون در نامه ای که ما امضا کردیم به هیچ عنوان بحث سه فوریتی مطرح نبوده و امضای خود را پس خواهیم گرفت.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس ادامه داد: در این نامه ای که توسط نمایندگان و از جمله بنده امضا شده به هیچ عنوان بحث سه فوریتی مطرح نبوده و اصلا طرحی نبوده که ما امضا کنیم بلکه فقط نامه ای به رییس جمهور بود.

علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و دلیجان نیز گفت: به هیچ عنوان چنین طرحی وجود نداشته و من آن را امضا نکرده ام.

وی ادامه داد: کریمی قدوسی کار نادرستی کرده که امضای برخی دیگر از دوستان را پیوست طرح سه فوریتی کرده است.

عضو فراکسیون اصولگرایان مجلس خاطرنشان کرد: پس از جلسه علنی با حضور غلامعلی حدادعادل رییس فراکسیون اصولگرایان و برخی دیگر از دوستان گلایه شدیدی را به کریمی قدوسی کردیم و به وی تاکید کردیم که کار نادرستی انجام داده و امضای خود را پس گرفتیم.

فقط جمله انتهایی برگه کریمی قدوسی را دیدیم!

نماینده سقز و بانه هم امضایش پای طرح سه فوریتی توقف مذاکرات هسته ای را « جعلی» خواند و گفت طراح این طرح با جملاتی متفاوت با متن آن از نمایندگان امضا گرفته است.

محسن بیگلری افزود: زمانی که کریمی قدوسی برای گرفتن امضا پیش ما آمد فقط جمله انتهایی برگه ای که در بالای آن هم اکنون به عنوان سه فوریتی نوشته شده است را نشان داد و گفت می خواهیم نامه ای به رییس جمهوری بنویسیم تا شان خود را در مذاکرات هسته ای حفظ کنیم.

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان هم امضا و هم اعتراض کرد

اما ماجرا به همین جا ختم نشد؛ یک عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی هم با انتقاد از اقدام جواد کریمی قدوسی گفت: درصورت شکایت نمایندگان از وی، موضوع در این هیات مطرح و به آن به سرعت رسیدگی خواهد شد.

سیدمحمدحسین میرمحمدی اقدام امروز جواد کریمی قدوسی را دور از شان نمایندگی دانست و اظهار داشت: متاسفانه امضای اینجانب نیز که درباره طرح سه فوریتی نبود، به این طرح پیوست شده و در اختیار رسانه ها قرار گرفته است.

وی ابراز امیدواری کرد که این نماینده مشهد دیگر چنین اقدام ناشایستی را تکرار نکند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=12578