طرح تشویقی وزارت نیرو رونمایی شد

0
۲۸۵ بازدید

کشاورزان ۴ساعت پیک را مصرف نکنند،۲۰ساعت رایگان برق مصرف کنند

گروه امورزیربنایی- معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی از طرح های جدید تشویقی برای مدیریت مصرف برق در پیک مصرف برق تابستانی خبر داد.

هوشنگ فلاحتیان در نشستی خبری اظهار داشت: تغییرات متوسط دمای هوا نشان می‌دهد که هفته دوازدهم امسال نسبت به هفته گذشته نیم درجه کاهش دما و ۰.۲ درجه نسبت به سال گذشته افزایش دما داشته است.

وی افزود: این درحالی است که در بخش انرژی نیاز مصرفی نسبت به سال گذشته ۱.۷ درصد رشد داشته است.

معاون وزیر نیرو درامور برق و انرژی تصریح کرد: در هفته دوازدهم میزان انرژی مصرفی به ۶.۷ میلیون مگاوات ساعت رسیده که نسبت به هفته قبلی حدود ۳.۵ درصد افزایش و نسبت به هفته متناظر سال گذشته حدود ۵ درصد رشد داشته است.

وی ادامه داد: پیک شب در هفته دوازدهم به ۴۴ هزار و ۹۲۰ مگاوات رسیده، که این رقم در مقایسه با هفته گذشته ۲ درصد و نسبت به هفته متناظر سال گذشته حدود ۴ درصد رشد داشته است.

فلاحتیان اذعان داشت: همچنین در این هفته پیک روز به ۴۶ هزار و ۵۱۷ مگاوات رسید که سه درصد نسبت به هفته یازدهم و سال گذشته رشد نشان می‌دهد.

معاون وزیر نیرو با اشاره به پیش بینی های سازمان هواشناسی در خصوص افزایش نسبی دما در روزهای پیش رو، گفت: هفته آینده متوسط دمای هوا بین ۴ تا ۵ درجه افزایش می‌یابد و بر اساس همین پیش‌بینی‌ها، دمای هوای اهواز به ۵۰ درجه و دمای هوای تهران به ۴۱ درجه می‌رسد.

وی افزود: بر اساس پیش‌بینی‌های صورت گرفته در هفته اول ماه مبارک رمضان میزان مصرف برق در هنگام سحر و همچنین هنگام غروب افطار افزایش یافته و در مجموع پیک مصرف برق به حدود پیک سال گذشته می‌رسد.

فلاحتیان با تاکید بر لزوم مدیریت مصرف برق طی روزهای آتی گفت: برنامه‌های مدیریت مصرف برای حدود ۲۵۰۰ مگاوات هدفگذاری شده که برای تحقق آن حدود ۴۲۰۰ مگاوات برنامه‌ریزی کردیم.

معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی تصریح کرد: تا ۲۰ خرداد، ۱۳۰۵ قرارداد با مشترکان و صنایع برای شرکت در طرح تعطیلات و تعمیرات سالانه منعقد شده و حدود ۴۲۷ مشترک صنعتی نیز در طرح ذخیره عملیاتی صنایع مشارکت کرده اند که این دسته از مشترکان از مشوق های صنعت برق برخوردار می شوند.

وی ادامه داد: استفاده از مولدهای مشترکان یکی از برنامه های وزارت نیرو برای تامین برق است که هماهنگی لازم برای استفاده از مولدهای مشترکان انجام شده که تا ۲۰ خرداد، ۵۷۲ مولد به ظرفیت ۴۷۷ مگاوات به کار گرفته شده است.

فلاحتیان خاطرنشان کرد: تاکنون همکاری بیش از ۱۲ هزار و ۵۰۰ مشترک کشاورزی با صنعت برق جلب شده است که بر این اساس، اگر مشترکان بخش کشاورزی در ۴ ساعت پیک از برق استفاده نکنند، ۲۰ ساعت دیگر را به صورت رایگان از برق استفاده می‌کنند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=13381