طرح اجرای رایگان آب و برق از زبان وزیر نیرو

0
۱۱۰ بازدید

وزیر نیرو اظهار کرد: مصوبه هیات وزیران ۶ ماه از زمان شروع به وزارت نیرو فرصت داد تا روش‌های مختلف مانند استفاده از پنل‌های خورشیدی را برای مدیریت مصرف و کاهش مصرف پرمصرف‌ها ارائه دهد.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل ازایرنا، «رضا اردکانیان»درباره طرح رایگان شدن آب و برق کم مصرف‌ها و اینکه چه اقدامی برای ساختمان‌های با کنتورهای مشترک انجام می‌شود، گفت: درحال حاضر تعداد قابل توجهی از مشترکان، کنتورهای اختصاصی دارند البته مواردی هم هست که کنتور مشترک دارند.به همین دلیل قصد سرعت بخشیدن با واگذاری انشعابات اختصاصی داریم.

وزیر نیرو درباره پرمصرف‌ها اظهار کرد: مصوبه هیات وزیران ۶ ماه از زمان شروع به وزارت نیرو فرصت داد تا روش‌های مختلف مانند استفاده از پنل‌های خورشیدی را برای مدیریت مصرف و کاهش مصرف پرمصرف‌ها ارائه دهد. اما اگر مشترکی نخواست هیچ‌یک از این کارها را انجام دهد و احساس کرد این اعداد و ارقام برای او رقم قابل ملاحظه‌ای نیست، تعرفه‌ها برای او افزایش پیدا خواهد کرد.

اردکانیان در بخش دیگری از گفت‌و گو راجع به سد خداآفرین و هزینه جمهوری اسلامی ایران برای این سد، گفت: بحث سر این هزینه‌ها مدت‌ها در جریان بود و کارشناسان فنی روی جمع‌بندی هزینه‌ها اختلاف نظر داشتند.

وزیر نیرو اضافه کرد: از این رو نخست باید موضوع هزینه‌های خود سد را نهایی می‌کردیم و به توافق می‌رسیدیم و مبالغی که طلبکار هستیم مورد تایید طرف آذری قرار می‌گرفت که این کار در نشست معاون نخست وزیر جمهوری آذربایجان در تهران انجام شد. اردکانیان اضافه کرد: با توجه به توافقات انجام شده، برای احداث نیروگاه‌های برق‌آبی این سد اقدام می‌کنیم.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=126544