ضرر ۲۳ میلیارد دلاری ژاپن از برگزاری المپیک بدون تماشاگر

0
۷۲ بازدید

تخمین زده می شود که برگزاری بازی‌های المپیک پشت درهای بسته باعث ۳۸۱.۳ میلیارد ین ضرر و زیان در هزینه‌هایی می‌شود که مستقیماً به بازی‌ها مربوط هستند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، طبق گفته یکی از اساتید دانشگاه کانسای ژاپن، برگزاری بازی‌های المپیک و پارالمپیک بدون تماشاگر باعث ۲.۴ تریلیون ین(۲۳ میلیارد دلار) ضرر و زیان اقتصادی برای این کشور خواهد شد.

پروفسور کاتسوهیرو میاموتو تخمین می‌زند برگزاری بازی‌های المپیک پشت درهای بسته باعث ۳۸۱.۳ میلیارد ین ضرر و زیان در هزینه‌هایی می‌شود که مستقیماً به بازی‌ها مربوط هستند.

کاهش اشتیاق مردم برای این رویداد ورزشی باعث نصف شدن تاثیر آن بر هزینه‌کرد مردم تا ۲۸۰.۸ میلیارد ین می‌‌شود و فعالیت های بازاریابی شرکتی هم کاهش می‌یابد. هر اقدامی برای محدود کردن یا ممانعت تماشاگران باعث تقاضای ضعیف‌تر گردشگری و فرصت‌های کمتر کسب و کار خواهد شد.

میاموتو قبلاً اعلام کرده بود اگر بازی‌های توکیو لغو شوند، ۴.۵ تریلیون ین ضرر خواهند کرد و اگر یک سال به تعویق بیفتند، ضرر و زیان ژاپن به ۶۴۰.۸ میلیارد ین می‌رسد. تخمین زده می‌شود اگر تعداد تماشاگران به نصف کاهش پیدا کند، میزان ضرر و زیان برابر با ۱.۴ تریلیون ین خواهد بود.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=130260

دیدگاهتان را بنویسید

لطفا کامنت خود را ثبت نمایید .
لطفا نام خود را وارد کنید