صنعت گردشگری جهان ۱ تریلیون دلار ضرر کرد

0
۸۹۷ بازدید

سهم گردشگری از اقتصاد در سال ۲۰۲۱ معادل ۱.۹ تریلیون دلار (بر اساس تولید ناخالص داخلی مستقیم گردشگری) تخمین زده می‌شود که بسیار کمتر از رقم ثبت شده در دوران قبل از همه‌گیری یعنی ۳.۵ تریلیون دلار است.

  • به گزارش جهان اقتصاد به نقل از تسنیم، سازمان جهانی گردشگری سازمان ملل متحد (UNWTO) روز دوشنبه اعلام کرد که درآمد حاصل از گردشگری بین‌المللی در سال ۲۰۲۱ می‌تواند به ۸۰۰ میلیارد دلار برسد که نسبت به سال ۲۰۲۰ پیشرفت کمی داشته، اما کمتر از نصف رقم ۱.۷ تریلیون دلار ثبت شده در سال ۲۰۱۹ است.

به گفته این سازمان، سهم گردشگری از اقتصاد در سال ۲۰۲۱ معادل ۱.۹ تریلیون دلار (بر اساس تولید ناخالص داخلی مستقیم گردشگری) تخمین زده می‌شود که بسیار کمتر از رقم ثبت شده در دوران قبل از همه‌گیری یعنی ۳.۵ تریلیون دلار است.

 سازمان جهانی گردشگری در گزارش خود نوشت: علیرغم پیشرفت‌های اخیر، نرخ‌های نابرابر واکسیناسیون در سراسر جهان و سویه‌های جدید کووید-۱۹ می‌تواند بر بهبودی کند و شکننده تأثیر بگذارد.

در این گزارش آمده است: فشار اقتصادی ناشی از همه‌گیری می‌تواند بر تقاضای سفر تأثیر بگذارد که با افزایش اخیر قیمت نفت و اختلال در زنجیره تأمین تشدید شده است.

این سازمان همچنین انتظار دارد که ورود گردشگران بین‌المللی در سال ۲۰۲۱ بین ۷۰ تا ۷۵ درصد پایین‌تر از سطح سال ۲۰۱۹ باقی خواهد ماند، یعنی کاهشی مشابه در سال ۲۰۲۰.

بر اساس گزارش سازمان UNWTO، بخش گردشگری جهانی در سال گذشته ۲ تریلیون دلار از درآمد خود را به دلیل بیماری همه گیر از دست داده است، که آن را به یکی از بخش های بسیار آسیب دیده از این بحران تبدیل کرده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=163718

دیدگاهتان را بنویسید

Please enter your comment!
Please enter your name here