کد خبر: 6396
تاریخ انتشار: ۰۹ آبان ۱۳۹۳
گروه : کشاورزی

صنعت مرغداری ورشکسته شده است

صنعت مرغداری ورشکسته شده است

عضو هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور گفت: صنعت مرغداری کشور به دلیل بی‌توجهی‌ها ورشکسته شده است

امیرحسین زمانی‌راد در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: اگر چاره‌ای برای بهبود وضعیت تولید مرغ اندیشیده نشود، فاجعه‌ای غیرقابل جبران در این صنعت اتفاق می‌افتد که نتیجه‌اش تعطیلی تعداد زیادی از واحدهای مرغداری است.

وی افزود: صنعت مرغ بخش زیادی از پروتئین کشور را تأمین می‌کند و اگر از چرخه تولید خارج شود عواقب جبران‌ناپذیری برای تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان دربر دارد.

عضو هیات مدیره اتحادیه سراسری مرغ گوشتی کشور تصریح‌کرد: در سال‌های اخیر با تلاش تولیدکنندگان تعداد زیادی از واحدهای مرغداری وارد چرخه تولید شدند که نتیجه آن تولید زیاد مرغ و تأمین نیاز بازار داخلی بود اما عرضه تولیدات واحدهای مرغداری به دلیل بی‌توجهی، عدم تنظیم تولید با بازار و اشباع بازار مصرف، با کندی مواجه شد؛ به طوری که هم‌اکنون هر کیلوگرم مرغ با بیش از هزار تومان زیر قیمت تمام شده، در بازار عرضه می‌شود و در این میان تولیدکنندگان متضرر شده‌اند.

زمانی‌راد اظهار کرد: با توجه به شرایط موجود، به‌ زودی تعداد زیادی از تولیدکنندگان مرغ از چرخه تولید خارج می‌شوند که این امر در آینده به تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان ضربه اقتصادی وارد می‌کند.

وی بیان‌کرد: رکود کنونی در صنعت مرغ در طول تاریخ تولید بی‌سابقه است و از دولت انتظار داریم در اسرع وقت فکری به حال این صنعت کنند.