صنعت لوازم خانگی طی ۹ ماه ۴۲ درصد رشد کرد

0
۲۳۳ بازدید

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت گفت: تولیدکنندگان پیشران در این صنعت باید با استفاده از پتانسیل‌های موجود و بهره مندی از ظرفیت‌های خالی واحدهای صنعتی کوچک و متوسط برنامه میان مدتی برای ارتقای جایگاه این صنعت طراحی کنند.

به گزارش جهان اقتصاد به نقل از مهر، مهدی صادقی نیارکی در نشست مشترک با اعضا انجمن لوازم صوتی و تصویری ضمن بررسی چالش‌ها و دغدغه‌های پیش روی این صنعت، بر ضرورت طراحی برنامه میان مدت در حوزه لوازم صوتی و تصویری تاکید کرد و گفت: روند تولید در صنعت لوازم خانگی طی ۹ ماهه با رشد ۴۲ درصدی همراه بوده است.

وی ادامه داد: تولیدکنندگان پیشران در این صنعت باید با استفاده از پتانسیل‌های موجود و بهره مندی از ظرفیت‌های خالی واحدهای صنعتی کوچک و متوسط برنامه میان مدتی برای ارتقای جایگاه این صنعت طراحی کنند.

معاون امور صنایع وزارت صنعت، معدن و تجارت در خصوص نگرانی‌های تولیدکنندگان از عرضه کالاهای قاچاق لوازم خانگی در سطح بازار افزود: باید در تعامل با مراجع ذیربط جلساتی موضوع با جدیت دنبال شود تا آسیبی متوجه بخش تولید در این صنعت مهم نشود.

صادقی نیارکی همچنین در خصوص موارد مورد طرح از سوی تولیدکنندگان از وجود برخی موانع پیش روی برای واردات مواد اولیه مورد نیاز صنعت لوازم صوتی و تصویری نیز از برگزاری جلسات هماهنگی با دستگاه‌های ذی ربط برای پیگیری و تسریع در ورود اجزا و قطعات مورد نیاز این صنعت به کشور خبر داد. گفتنی است؛ در این نشست اعضا انجمن لوازم صوتی و تصویری نیز با اشاره به مشکلات و موانع پیش روی این صنعت از تدوین طرحی برای حمایت از این صنعت استقبال کردند.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=131895