صنعت دیرپای فناوری اطلاعات در ایران از گوشه نشینی خارج می شود؟

0
۳۱۰ بازدید

وعده های وزیر صنعت در بازدید از یک مجتمع تولیدی

گروه تولید

produces@jahaneghtesad.com

وزیر صنعت می گوید: تولید کامپیوترهای بدون کیس ارزان قیمت ولی پیشرفته در تیراژ انبوه در جهت اجرای سیستم آموزش ملی چه در سطح مدارس و چه در سطح دانشگاه ها باید برنامه ریزی و عملیاتی شود.

وی در بازدید خود از مجتمع تولیدی ماتریس که اولین تولیدکننده کامپیوتر های بدون کیس و لپ تاپ‌های پیشرفته با برند MSI در ایران است، به مدیران آن توصیه کرد که با تعمیم رایانه به حوزه گسترده آموزش‌های متوسطه و عالی به تحقق این پروژه ملی کمک کنند.

به گزارش جهان اقتصاد، محمد رضا نعمت زاده که همزمان با سفر رئیس جمهور به غرب استان تهران به محل این کارخانه در شهرک صنعتی پرند رفته بود، ضمن بازدید از خطوط پیشرفته تولیدی دراین مجتمع و دقت در ملزومات رایانه ای، توانایی متخصصان ایرانی در هماهنگی با صنعت جهانی IT را ستود و اظهار کرد که وزارت صنعت، معدن و تجارت برای هرگونه مساعدت در این زمینه آماده است.

وزیر صنعت، معدن و تجارت در این بازدید توصیه هایی کرد که تحقق این توصیه ها،عزلت دیرپای صنعت IT ساخت داخل را پایان داده و با حمایت داخلی از تولید ملی مخصوصا در این صنعت، به پایایی و پویایی صنعت کامپیوتر و ملزومات کامپیوتری بیانجامد.

نعمت زاده در بازدید خود از این مجتمع تاکید کرد: تولید داخلی مخصوصا در زمینه کامپیوتر بدون کیس باید حتی به عنوان طرح ملی توسط دولت حمایت شود و سازمان های دولتی در مناقصات خود حداکثر توجه به «توان تولید داخلی» را مد نظر قرار دهند.

نعمت زاده اما در قالب مهمترین پیشنهاد خود به مدیریت این کارخانه توصیه کرد که با انجام اقدامات تبلیغی و دعوت از نهادهای مختلف برای بازدید از امکانات کارخانه، نسبت به معرفی خود به جامعه مصرف کننده اقدام کنند و با تولید کامپیوترهای بدون کیس ارزان ولی پیشرفته در تیراژ انبوه، سیستم آموزش ملی را چه در سطح مدارس و چه در سطح دانشگاه ها به رایانه های مدرن مجهز نکند که لازمه آن تحقق ایجاد یک نظام تامین مالیکه یک ضلع آن مجتمع تولیدی ماتریس و ضلع دیگر وزارت آموزش و پرورش و ضلع سوم بانک باشد.

مجتمع تولیدی ماتریس که در حال حاضر بخش عمده بازار کامپیوتر های بدون کیس را به خود اختصاص داده، مبتکر تحولاتی در این عرصه بوده است که به لحاظ کیفیت تولیدات گوی سبقت را از رقبای خارجی برده و برای متخصصان و دست اندرکاران مترادف با بهترین برند حاضر در ایران شده است.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=14737