جمعه 19 خرداد، 1402

کدخبر: 14737 14:15:32 1394-05-18
صنعت دیرپای فناوری اطلاعات در ایران از گوشه نشینی خارج می شود؟

صنعت دیرپای فناوری اطلاعات در ایران از گوشه نشینی خارج می شود؟

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی
صنعت دیرپای فناوری اطلاعات در ایران از گوشه نشینی خارج می شود؟

صنعت دیرپای فناوری اطلاعات در ایران از گوشه نشینی خارج می شود؟

دسته‌بندی: بدون دسته‌بندی

وعده های وزیر صنعت در بازدید از یک مجتمع تولیدی

گروه تولید

produces@jahaneghtesad.com

وزیر صنعت می گوید: تولید کامپیوترهای بدون کیس ارزان قیمت ولی پیشرفته در تیراژ انبوه در جهت اجرای سیستم آموزش ملی چه در سطح مدارس و چه در سطح دانشگاه ها باید برنامه ریزی و عملیاتی شود.

وی در بازديد خود از مجتمع توليدي ماتريس كه اولین توليدكننده کامپیوتر های بدون کیس و لپ تاپ‌های پيشرفته با برند MSI در ایران است، به مديران آن توصيه کرد كه با تعميم رايانه به حوزه گسترده آموزش‌هاي متوسطه و عالي به تحقق اين پروژه ملي كمك كنند.

به گزارش جهان اقتصاد، محمد رضا نعمت زاده كه همزمان با سفر رئیس جمهور به غرب استان تهران به محل اين كارخانه در شهرک صنعتي پرند رفته بود، ضمن بازديد از خطوط پيشرفته توليدي دراين مجتمع و دقت در ملزومات رايانه اي، توانايي متخصصان ايراني در هماهنگي با صنعت جهاني IT را ستود و اظهار كرد كه وزارت صنعت، معدن و تجارت براي هرگونه مساعدت در اين زمينه آماده است.

وزير صنعت، معدن و تجارت در این بازديد توصيه هايي کرد كه تحقق اين توصيه ها،عزلت ديرپاي صنعت IT ساخت داخل را پايان داده و با حمايت داخلي از توليد ملي مخصوصا در اين صنعت، به پايايي و پويايي صنعت كامپيوتر و ملزومات كامپيوتري بيانجامد.

نعمت زاده در بازديد خود از اين مجتمع تاكيد كرد: توليد داخلي مخصوصا در زمينه كامپیوتر بدون کیس باید حتی به عنوان طرح ملی توسط دولت حمایت شود و سازمان هاي دولتي در مناقصات خود حداكثر توجه به «توان توليد داخلي» را مد نظر قرار دهند.

نعمت زاده اما در قالب مهمترين پيشنهاد خود به مديريت اين كارخانه توصيه كرد كه با انجام اقدامات تبليغي و دعوت از نهادهاي مختلف براي بازديد از امكانات كارخانه، نسبت به معرفي خود به جامعه مصرف كننده اقدام كنند و با توليد كامپيوترهاي بدون کیس ارزان ولي پيشرفته در تيراژ انبوه، سيستم آموزش ملي را چه در سطح مدارس و چه در سطح دانشگاه ها به رايانه های مدرن مجهز نکند که لازمه آن تحقق ایجاد یک نظام تامين ماليكه يك ضلع آن مجتمع تولیدی ماتریس و ضلع دیگر وزارت آموزش و پرورش و ضلع سوم بانک باشد.

مجتمع توليدي ماتريس كه در حال حاضر بخش عمده بازار کامپیوتر های بدون کیس را به خود اختصاص داده، مبتكر تحولاتي در اين عرصه بوده است كه به لحاظ كيفيت توليدات گوي سبقت را از رقباي خارجي برده و براي متخصصان و دست اندركاران مترادف با بهترين برند حاضر در ايران شده است.

  • دیدگاهی برای این نوشته ثبت نشده است.
  • افزودن دیدگاه


JahanEghtesadNewsPaper

جستجو


  |