صنعت خودرو حدود ۲۵ متولی دارد!

0
۲۶۹ بازدید

گروه تولید:رییس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین‌آلات تهران از واردات بی‌رویه کالاهای بی‌کیفیت و غیراستاندارد لوازم یدکی انتقاد کرد

علی‌اکبر بخشی با بیان این‌که کارشناسان اتحادیه برای ورود لوازم یدکی به کشور باید نظارت داشته باشند، اظهار کرد در حال حاضر هیچ یک از نمایندگان اتحادیه در واردات این کالاها نظارت ندارند، بنابراین پیشنهاد می شود که کارشناسانی از اتحادیه در وزارت صنعت حضور داشته باشند و بر ورود این کالاها نظارت کنند.

وی در عین حال تاکید کرد: اتحادیه ما اطلاعاتی در رابطه با ورود لوازم یدکی و نظارت بر آنها ندارد و تصمیم‌گیری در این زمینه در سطح کلان کشور است.

رییس اتحادیه فروشندگان لوازم یدکی اتومبیل و ماشین‌آلات تهران همچنین در بخشی از سخنان خود از تشکیل شورایی خبر داد که متشکل از تمامی اتحادیه‌ها و بخش‌های مرتبط با خودرو است و در زمینه‌ خدمات خودرویی و ماشین‌آلات اقدامات لازم را انجام خواهند داد.

وی اضافه کرد: در تلاشیم این شورای خودرویی را ثبت و قانونمند کنیم. چون در حال حاضر خودرو حدود ۲۰ تا ۲۵ متولی دارد و هر کدام در بخش‌های مختلف خدمات ارائه می‌کنند.

بخشی از تشکیل ساختاری در رابطه با نظارت بر مراکز و واحد‌های تجاری لوازم یدکی خبر داد و گفت: در حال حاضر حدود ۱۲۰ مرکز یا واحد تجاری لوازم یدکی در تهران داریم که قرار است شرکتی تشکیل شود که وظیفه‌ آن شناسایی کالاهای باکیفیت بوده و با ساختار جدید کالاهای باکیفیت در حوزه لوازم یدکی، ورود کنند و شرکت مربوطه نیز نظارت لازم را در این زمینه انجام دهد.

وی با اشاره به برگزاری سومین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو و ماشین‌آلات تهران گفت: در این نمایشگاه بخشی از نگاه ما به تولید داخلی است و تولید را ارزش ملی می‌دانیم چون تولید‌کنندگانی داریم که حتی به قلب اروپا قطعه ارسال می‌کنند و ما در تلاشیم ارتباطی بین تولید و توزیع برقرار کنیم که در نهایت به نفع مصرف‌کنندگان است.

وی از مسئولان وزارت صنعت، معدن و تجارت درخواست کرد که آخرین آمار و اطلاعات در رابطه با ورود کالاها و لوازم یدکی را بدهند تا بدانیم کالاها از چه طریقی وارد می‌شوند که بتوانیم نظارت لازم را در این زمینه انجام دهیم. در این باره با گمرک مذاکراتی انجام دادیم تا اگر در لوازم یدکی با مشکلاتی روبرو شدیم اتحادیه ما بتواند پاسخگو باشد.

(Visited 1 times, 1 visits today)

لینک کوتاه مطلب : https://jahaneghtesad.com/?p=9639